top of page
Опубліковано: 26 жовтня 2018 р..

Аграрний рік добігає кінця, практично зібрано врожай, упорано поля, перевезено за призначенням основну масу сільськогосподарської продукції. І у цій царині важко переоцінити роль автомобільного транспорту і тих, хто кермує ним. Професійно, якісно, оперативно справляється з виробничими завданнями колектив автогаража ТОВ НВП "Інтерагросервіс". Тож і своє професійне свято автомобілісти господарства зустрічають з хорошим настроєм. 
На фото Світлани Глушко: водій Володимир Драбинка, механік автогаража Анатолій Слюсар, водії Володимир Тугай, Микола Шадура, Віктор Бабенко, Володимир Акімов, Хачик Оганесян, Максим Чижма, Віктор Дудник.

PA220013.JPG

Стривожені зорі Яреми Байрака

За останні роки українському народові, українській духовності повернуто багато чесних імен, які цілі десятиріччя перебували “під замком”. Серед них – ім’я нашого земляка Харитона Бородая – письменника, журналіста, справжнього патріота. Харитон Бородай народився 11 жовтня 1913 року в багатодітній (десятеро дітей) родині козацьких нащадків у селі Байрак (місцеві жителі уточнюють – у Петренках Байрацької сільської ради). Пізніше назву рідного села ввів до складу свого літературного псевдоніма – Ярема Байрак. Учителював на Буковині, був редактором газети “Подолянин” у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині. Трагічний випадок вирвав його із життя у 1944 році.

44178300_343349249575700_434198814269007

А 2007 року син письменника Остап Бородай-Шандро видав у Бухаресті його збірку “Стривожені зорі”. Так поет через 63 роки після смерті повноцінно повернувся в українську літературу. Ця книга (вона є у фонді районної бібліотеки) стала документом і свідком подвигу, хай і скромного, одного з чесних синів українського народу. 
Багато зусиль до дослідження й популяризації творчості нашого земляка доклав член Національної спілки письменників України, директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк. І от минулого тижня на запрошення байрацької громади Василь Іванович відвідав малу батьківщину Харитона Бородая. Побував в Диканському історико-краєзнавчому музеї, де зустрівся зі своїми колегами та родичами Яреми Байрака – Михайлом і Сергієм Бородаями. Завітавши до районної бібліотеки, поспілкувався з її директором Наталією Кучеряєвою та головою районної ради Станіславом Мухою, подарував диканцям свої книги. 
А далі шлях Василя Горбатюка проліг до Байрака, де в приміщенні сільського будинку культури відбулася зустріч із поціновувачами творчості письменника-земляка. Він ознайомив байрачан з маловідомими сторінками життєпису Харитона Бородая. Потім учні школи декламували вірші поета із збірки “Стривожені зорі”. Продовжили читання поетичної збірки представники старшого покоління Лідія Кобзар, Микола Каплонський. Поділилася спогадами й племінниця Харитона Бородая – Олександра Бурба. Вела захід завідуюча Байрацькою бібліотекою-філіалом Любов Базилюк.
Побували й у Петренках, де народився і виріс Харитон Бородай. До пізньої ночі тривало спілкування хмельницького гостя з жителями Байрака. А наступного дня письменник зустрівся зі студентами та викладачами Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка. Василь Горбатюк поділився спогадами-розмислами про те, як прийшов у літературу, про своїх учителів-письменників. З-поміж них – Євген Гуцало і Григір Тютюнник. 
Ініціював ці зустрічі з Василем Горбатюком на полтавській землі наш земляк Юрій Кулішенко, про них подбали і Байрацький сільський голова Юрій Скляр та байрачанка з активною громадською позицією Наталія Брунько.
Валентина Діденко.
На фото: Василь Горбатюк (третій справа) з Сергієм  Бородаєм, Василем Апостоловим (племінники Харитона Бородая), Ольгою Калюжною, Любов’ю Базилюк, Олександрою Бурбою, Наталією Брунько та Юрієм Склярем. 

Санітарно-епідеміологічній службі – 95

Другої неділі жовтня санітарно-епідеміологічна служба країни відзначила своє свято – 95 років з дня утворення. Санітарно-епідеміологічний нагляд охоплює всі сфери життєдіяльності людини: умови проживання, роботи, харчування, відпочинку, виховання та освіти. За роки існування служби пройдено славний шлях як в цілому в країні, так і в нашому районі. Проведено успішну боротьбу з низкою інфекцій – чумою, холерою, висипним та черевним тифами, поліомієлітом, стали поодинокими випадки “керованих” інфекцій – дифтерії, правцю, кашлюку та кору.

День санітарної служби.JPG

Значно поліпшились умови виховання та навчання, покращувались умови праці на промислових підприємствах та в сільських господарствах району, здійснювався контроль за водопостачанням та харчуванням, торгівлею харчовими продуктами. У період реформування в 2012 році Диканську райсанепідемстанцію ліквідовано, її приєднано лабораторним відділенням до Зіньківського підрозділу лабораторних досліджень.
Працівники, які присвятили себе захисту здоров’я та життя людей, профілактиці та боротьбі з інфекціями, знову зібралися в рідних стінах на своє професійне свято. З вітальним словом виступила Лариса Рета, поділилася спогадами про своє 40-літнє керування службою Наталія Мефодіївна Курило, вірити у свої сили та не западати духом закликала колишній головний держсанлікар Тетяна Михайлівна Барабаш. Згадали поіменно тих, хто працював у санстанції, привітали цьогорічних ювілярів – Р.Ф.Юренко, Г.М.Кирильчук, Г.Л.Рудько, Г.А.Пащенко, Л.П.Шемчук, Т.В.Карпак. Відзначили і трудові ювілеї: 40 років тому прийшла працювати в райСЕС А.М.Демочко, 35 років – Г.О.Сліпець, 30 років – Л.В.Маяр, О.В. Ус, 20 років – Т.В.Карпак, 10 років – Т.О.Даниленко  та О.С.Брус. Потім переглянули фотослайди історії Диканської райсанепідемстанції.
Насамкінець був святковий стіл. Кожен розповів про свою родину, своє дозвілля. Посміялись, поспівали, потанцювали. Розходились задоволені зустріччю, з упевненістю, що уряд, зважаючи на складну санепідемситуацію в країні, поверне санітарні станції, як повернули радари на дороги. І це не тому, що ми працювали в цій службі, а тому що санітарний контроль вкрай необхідний.
І як завжди – фото на згадку: колектив Диканської райсан­епідемстанції,  11 жовтня 2018 р.
Раїса Гресь.

На шляху до нових висот

11-12 жовтня у м. Пирятин відбулася першість області з легкоатлетичного  кросу в залік обласної спартакіади школярів. На змаганнях успішно виступила команда нашого району, серед 21 учасника зайнявши п’яте місце і поступившись переможцю лише чотирма очками. В особистому заліку Алла Шкаріна (Орданівська ЗОШ І-ІІІ ст.) посіла друге місце, Альона Дігтяр (Балясненська ЗОШ І-ІІІ ст.) – четверте, Дмитро Кривобік (Диканський НВК ім. М.В.Гоголя) – п’яте. Свій внесок у загальну перемогу зробили й Анастасія Шкаріна (Орданівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Відас Балясєвічус і Дмитро Ахмедов (Великобудищанська ЗОШ І-ІІІ ст.)
Займається з юними спортсменами вчитель фізичної культури Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст., неодноразовий переможець марафонів, тренер ДЮСШ з легкої атлетики Микола Дащенко. 

Дащенко М.М..jpg

Зокрема, двічі на тиждень велосипедом долає двадцятикілометрову відстань до села Ярохівка, де живуть сестри Алла й Настя Шкаріни (вони мають хист до занять легкою атлетикою, наполегливі і подають надії в цьому виді спорту), дає їм силові навантаження на різні групи м’язів. Так само двічі на тиждень дівчата їздять на тренування до Диканьки. Знаючи, наскільки важливе для спортсмена правильне харчування, дає відповідні рекомендації своїм підопічним, а напередодні змагань особисто дбає про них, готуючи спеціальне меню і чай.
А попереду – шлях до призових місць і перемоги!
Валентина Діденко.
На фото: призери й учасники першості області з легкоатлетичного кросу Настя й Алла Шкаріни, Дмитро Ахмедов, Альона Дігтяр, Дмитро Кривобік з тренером Миколою Дащенком.

Здоровий спосіб життя – здорова нація

У залік районної Спартакіади школярів на базі ДЮСШ відбулися змагання з волейболу. За їх результатами І місце зайняла Диканська ЗОШ І-ІІІ ст. (учитель фізичної культури Володимир Вихватнюк), ІІ місце – Балясненська ЗОШ І-ІІІ ст. (учитель Олександр Дзюба) (на фото справа); ІІІ  місце – Диканська гімназія 
ім. М.В.Гоголя (учитель Ілона Лобко).
Відповідно до плану заходів на 2017 рік щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні “Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація”, затвердженого головою Диканської РДА, та до Дня пам’яті полеглих у бою під Крутами 25 січня на базі ДЮСШ проведено турнір із футзалу серед вихованців спортивної школи. Перше місце виборола команда “Юніор-2004”, в нагороду вона отримала м’яч та грамоту. Кращий воротар команди “Юніор-2006” Владислав Коломієць та нападаючий команди “Юніор-2004” Артем Випущенко нагороджені грамотами. Усі команди отримали солодкі призи від спонсора турніру, голови Диканської районної ради Станіслава Мухи. 
Ольга Філенко, директор Диканської ДЮСШ.
На фото зліва – переможці турніру Артем ВипущенКо, Сергій Бугаєвський, Олександр Пелих, Віталій Дубов, Родіон Мальцев із тренером Олександром Ждановим.

bottom of page