top of page
Опубліковано: 10 травня 2019 р.

З 2000 року День матері у другу неділю травня й в Україні узаконено на державному рівні.
Святкового недільного дня обов’язково привітають свою матусю Олену Випущенко її сини Артем, Кирило та Євген. Зростають вони у дружній родині, оточені турботою і ласкою. Тато Роман Володимирович та мама Олена Вікторівна ладні для них і небо прихилити, а хлоп’ята відповідають батькам щирою любов’ю.
Олена родом з Рівненщини, її родина переселилася у Піщане Решетилівського району після аварії на ЧАЕС, а Роман – з Діброви, що на Диканщині. Після одруження деякий час жили разом з батьками у Діброві, а чотирнадцять років тому оселилися у Диканьці.
Роман Володимирович – будівельник, йому часто доводиться їздити у відрядження. Олена Вік­торівна працює продавцем. А вдома на жінку чекає широке коло обов’язків берегині великої родини. Сини намагаються матусю у всьому підтримувати. Чоловічу роботу часто бере на свої плечі дев’ятикласник Артем, та й молодших братиків своїх – третьокласника Кирила і п’ятирічного Женю – він вправно опікує. Олена Вікторівна дбає, щоб і дворище та оселя потопали у квітах, все необхідне для дому шиє власноруч, вміє й любить вишивати та в’язати. 
Найщасливіші дні й години – коли родина збирається разом. І мріється, щоб сини були здоровими й успішними, щоб над ними завжди було мирне небо, щоб їхні життєві дороги були осяні світлом і любов’ю.
На фото Світлани Глушко: Олена Випущенко з синами Артемом, Кирилом, Євгеном.   

P5030023.JPG
IMG-23c78aa1d21d37894ea59df130598bf5-V.j

До 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівники Диканського районного територіального центру відвідали ветеранів вдома, провели обстеження матеріально-побутових умов проживання відповідно до “Соціального паспорта ветерана”. 
Цього ж дня 19 ветеранів Диканщини одержали святкове частування вдома.
На фото: завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Ніна Герда, директор Диканського районного територіального центру Інна Северин, соцпрацівник І категорії Євгенія Випущенко завітали до учасника Другої світової війни Варвари Іванівни Удовіченко з Диканьки.

Щире серце, вмілі руки, небайдужа душа – саме ці якості визначальні для тих, хто обрав роботу медичної сестри. Головні медичні сестри КНП “Диканська лікарня планового лікування” та КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Диканської районної ради” Наталія Дейнека та Оксана Троян з гордістю розповідають про своїх колег-медсестер – висококваліфікованих і чуйних, уважних і відповідальних. Медичні сестри в обох колективах мають велике навантаження, бо саме таких спеціалістів катастрофічно не вистачає. На жаль, їхню зарплатню в Україні поки що не можна назвати достойною, тож і виїздять за кордон, де їхня робота і затребувана, і оплачується краще.

P5070014.JPG

У колективах цінують своїх медсестричок, про них гарно відгукуються пацієнти. І в своє професійне свято вони отримають чимало привітань з побажаннями, щоб праця їхня була нарешті гідно оцінена на державному рівні.
На фото Світлани Глушко: медична сестра фтизіатричного кабінету Світлана Назаренко, медична сестра інфекційного відділення Наталія Крат, палатна медична сестра хірургічного відділення Ольга Кривонос, медична сестра терапевтичного відділення Тетяна Супрун – з КНП “Диканська лікарня планового лікування”; сімейні медичні сестри КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Диканської районної ради” Ольга Дейнека, Сніжана Їльїна, Ніна Пікуленко.   

P5030009.JPG

У березні в м. Полтава проходив традиційний обласний конкурс “Юний віртуоз Полтавщини”. Цьогоріч у ньому взяв участь юний вихованець Диканської дитячої музичної школи (клас ударних інструментів, викладач Володимир Резнік) Данило Плужник. Даня лише перший рік опановує музичну науку, але вже є результат: у своїй віковій категорії серед восьми учасників він виборов ІІ місце, виконавши один твір на ксилофоні і один – на барабані.
Хлопчину нагороджено дипломом ІІ ступеня. А музичні здібності і любов до музики у нього – від мами, Світлани Плужник (Криворучко), яка свого часу закінчила музичну школу по класу фортепіано. Отакі гарні родинні традиції!

 

Команда робототехніків, яку тренує Олександр Роман з Водяної Балки, виборола І місце серед 108 команд із 35 країн світу

 17-20 квітня у м. Х’юстон (США) проходив Всесвітній фестиваль FIRST Сhamрiоnshiр 2019. У ньому взяли участь 108 команд із 35 країн світу. Україну представила команда робототехніків РRІМЕ RОBОTІСS міста Горішні Плавні, тренер якої – наш земляк, випуск­ник Водянобалківської ЗОШ І-ІІІ ступенів 1995 року Олександр Роман (на фото).
Олександр Роман після закінчення фізико-математичного факультету Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка працює вчителем інформатики загальноосвітньої школи №1 м. Горішні Плавні, він – керівник гуртка робототехніки. У цих престижних змаганнях міжнародного рівня у категорії “Основні цінності” – “Insріratіоnаl Awаrd” – українська команда здобула І місце. Тож прапор України гордо здіймався на Всесвітньому фестивалі робототехніки FIRST 2019!
Оксана Стоєцька, організатор FIRST Lеgо Lеаguе в Україні, директор ГО “Інноваційні освітні технології”, відзначила: “Вони зробили майже неможливе. 

IMG_20190420_161730_428.jpg

 Усього 98 країн-учасниць, 40 тисяч команд у світі, й саме наша молодь стала переможцем в категорії “Insріratіоnаl Awаrd” у Х’юстоні! Категорія “Основні цінності” – це про командний дух, без якого неможливо досягти таких вагомих результатів і своїми ідеями змінювати світ на краще. Україна показала всьому світу, що ми команда і в нашої країни є майбутнє”.
На Всесвітньому фестивалі команди змаглися в 4 напрямках: FIRST Lеgо Lеаguе Jr., FIRST Robotics Competition, FIRST Tech Challenge, FIRST LEGO Lеаgu (FLL). Кожній команді необхідно було створити і захистити інноваційний проект Info оrbit, підготуватися до гри роботів (виконання роботом на спеціально підготовленому полі різних місій), показати особливості конструювання робота, інформаційні підходи у програмуванні та представити і захистити свій проект із основних цінностей FIRST.
Міський голова Горішніх Плавнів Дмитро Биков, який активно підтримує інноваційні напрямки та розвиток молоді, привітав команду чемпіонів із вагомою перемогою на міжнародному рівні: “Це насправді неперевершена подія в історії освітянських проектів не тільки нашого міста, але і всієї України. Ви – герої, і ми вами пишаємося!”  
За матеріалами офіційного сайту Горішньоплавнівської міської ради. 

bottom of page