Опубліковано: 1 грудня 2017 р..
24 листопада на Диканщині відкрито перший в Україні завод органічної олії “УКРОЛІЯ ОРГАНІК”. У його відкритті взяли участь представник Міністерства агрополітики та продовольства України Тетяна Стародуб, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, голова районної державної адміністрації Володимир Шкарбань та його заступник Віктор Дудник, партнери компанії.
“УКРОЛІЯ ОРГАНІК” – перший в Україні завод, сертифікований за стандартом органічних продуктів Європейського Союзу. Як було зазначено на відкритті, з цим сертифікатом підприємство отримує доступ до європейських та світових ринків, і як один з лідерів галузі в Україні завод готовий “пробивати” шлях української органічної продукції в Європу.
Планується за рік переробляти 18 000 тонн соняшнику та 50 000 тонн сої.
Голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань, вітаючи компанію із визначною подією, зазначив, що керівники Вадим Швачка та Юрій Шевченко плідно працюють з початку заснування ТОВ “УкрОлія”, за ці півтора десятка років зарекомендували себе як надійні партнери. “Дуже приємно, що перший в Україні завод з виробництва органічної олії побудований саме на
території Диканського району,” – додав голова райдержадміністрації.
За повідомленням компанії, продаж органічної олії стартує вже у грудні.
Прес-служба райдержадміністрації.
На фото: директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов, директор ТОВ “УкрОлія” Вадим Швачка, директор з розвитку бізнесу
ТОВ “УкрОлія” Юрій Шевченко, голова Диканської районної державної адміністрації Володимир Шкарбань та його заступник Віктор Дудник.
Геннадій Головін: “Служити людям – це не просто гасло, це правило, за яким працює “Інтерагросервіс”
2017 рік аграрії працювали у дуже непростих погодних умовах. І все ж ТОВ НВП “Інтерагросервіс” попри всі труднощі зуміло досягти хороших результатів і за підсумками, які щороку підбиваються і оголошуються до Дня працівників сільського господарства, піднятися на першу сходинку у районному змаганні.
Секретами успіху на сторінках “Трудової слави” сьогодні ділиться генеральний директор ТОВ НВП “Інтерагросервіс” Геннадій Головін.
– Рік був дуже непростий, практично з квітня до середини жовтня нормального дощу у нас не було. Жовтневі дощі, дякувати Богу, дали можливість зійти озимині.
Основою структури виробництва “Інтерагросервісу” є рослинництво. На своїх полях вирощуємо практично всі культури: озимі пшеницю і ріпак, овес і ячмінь, цукровий буряк і соняшник. Уже чверть століття займаємося насінництвом, вирощуємо ділянки гібридизації кукурудзи. Власне, це й стало свого часу поштовхом для того, щоб потужний комплекс з калібрування насіння кукурудзи та соняшнику розмістився на стасівських землях. Нині співпрацюємо з компанією "Піонер".
Стараємося не зациклюватися на чомусь одному і розвиватися у тих напрямках, які дають можливість триматися на плаву, забезпечувати роботою людей. Якщо рік видається неврожайним, маємо чим збалансувати наші прибутки і витрати. Адже, окрім Дня працівників сільського господарства, своїми професійними святами вважаємо і День харчовика, і День енергетика, оскільки наше господарство стало багатогалузевим. Збудували міні-молокозавод. Забезпечуємо молокопродуктами Стасівську школу, місцевий дитсадок, Михайлівську школу-інтернат. Даємо на прилавки Стасів, Диканьки, Полтави 20 видів продукції найкращої якості з екологічно чистого молока, яке доїмо на нашій фермі. Корів протягом семи місяців випасаємо, ніякою хімією не напихаємо, з мінеральних добавок вони отримують лише сіль.
Чотири роки виробляємо паливо для твердопаливних котлів, яке обходиться споживачам у 3-4 рази дешевше, ніж газ, отож, так би мовити, працюємо і як “енергетична компанія”. Забезпечуємо паливом Диканську – ім. М.В.Гоголя і Стасівську школи, дитсадок “Пролісок”, адмінбудинок сільської ради, бібліотеку, пошту, відділення “Ощадбанку” і т.д. На зиму перекриваємо всі газові крани у підрозділах “Інтерагросервісу”, опалюємо їх виключно твердим паливом.
– Але ж побутує думка, що при невеликих обсягах переробкою займатися невигідно?
– Невигідно для тих, хто мріє гроші загрібати лопатою, ми ж за пріоритетний обрали соціально-економічний напрямок. Піднімаємо економіку і вкладаємо кошти у розвиток, у соціальну сферу, особливу увагу зосереджуємо на екологічній складовій виробництва. Стараємося забезпечити максимальну кількість робочих місць. На сьогодні у нас – 121 працівник.
Окрім вже названих підрозділів, маємо свиноферму на 100 голів, продаємо поросят населенню. Наша їдальня забезпечує повноцінним харчуванням не лише трудівників господарства, а й працівників ТОВ “Стасі Насіння”, і тих, хто приїздить у відрядження. Хліб, випечений нашими кухарями, користується неабияким попитом у стасівчан, його ми продаємо у нашому фірмовому магазині. Протягом усього року є робота й будівельній бригаді, ремонти виконуємо виключно власними силами, нещодавно перекрили і практично реконструювали тік, нині ремонтуємо гуртожиток.
Людина на робочому місці повинна почуватися комфортно, тож кожен підрозділ має внутрішній туалет і душову кабіну.
Для зручності людей в адмінбудинку за нашою ініціативою встановили банкомат “Ощадбанку”. Беремо участь практично у всіх соціальних проектах, що втілюються на території Стасівської сільської ради.
– Геннадію Анатолійовичу, на Диканщині Ви маєте славу керівника-новатора, а як народжуються ідеї?
– Зазвичай, на зло чомусь: “придавили” з газом – створили програму з забезпечення господарства твердим паливом, закупили котли і встановили їх, збудували цех з виробництва твердого палива і практично відмовилися від газу; заборгував молокозавод за здане молоко – збудували свій власний, який виробляє екологічно чисту продукцію, дає роботу 13 працівникам. Раніше збудоване приміщення гуртожитку руйнувалося, у той же час ніде було зупинитися робітничим бригадам, та й взагалі тим, хто приїздив до Стасів у якихось справах чи у відрядження, то й вирішили облаштувати хостел з нормальними умовами, до того ж це ще 5 робочих місць.
– Отож, Геннадію Анатолійовичу, підсумовуючи, що все-таки вважаєте головним у роботі?
– Впевнений, що найважливіше у нашій роботі – служити людям. І це не просто гасло, це правило, за яким працює “Інтерагросервіс”.
Розмову вела Світлана Глушко.
Свято юних художників
Підбито підсумки районного конкурсу дитячого малюнка “Юний художник”, присвяченого 159-й річниці з дня народження всесвітньо відомої художниці, нашої славетної землячки Марії Башкирцевої. Урочистості з цієї нагоди відбулися минулої п’ятниці у Диканському НВК ім. М.В.Гоголя. Відкриваючи виставку робіт учасників конкурсу, директор Диканського історико-краєзнавчого музею ім. Д.М.Гармаша Надія Крюченко привітала юні дарування, назвала випускників цього навчального закладу, які досягли значних успіхів у малярстві. Це Анастасія Демченко, Анжела Кравченко, Валерій Гришанін, Ірина Кудінова, випускники Диканської гімназії №2 Дмитро Марченко і Диканської ЗОШ І-ІІІ ст. Уляна Миронова.
Журі у складі директора районного Будинку дитячої та юнацької творчості Марини Дєєвої, методиста районного методичного кабінету відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Лариси Сердюк, художників Валерія Гришаніна та Олександра Братського, майстрині Оксани Фесенко, провідного екскурсовода Нелі Гордівської розглянуло 116 робіт. Переможців визначали у трьох вікових категоріях. Серед наймолодших учасників – учнів 1-4 класів – кращими визнано малюнки учениці Диканського НВК ім. М.В.Гоголя Олександри Полєвікової (І місце), Ольги Шайдур зі Стасівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.К.Башкирцевої (ІІ місце) та Марії Вихватнюк з Диканської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІІ місце).
Переможцями у середній віковій категорії (5-8 класи) стали учениці Диканської ЗОШ І-ІІІ ст. Оксана Зелененька (І місце) та Анастасія Кодак (ІІ місце), вихованці районного Будинку дитячої та юнацької творчості Катерина Кузьміна (ІІ місце) і Максим Пилипенко (ІІІ місце), учениця Стасівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.К.Башкирцевої Даша Рядно (ІІІ місце).
Серед старшокласників відзначено Єлизавету Рябоконь з Диканської ЗОШ І-ІІІ ст. і Єлизавету Покутню з Диканського НВК ім. М.В.Гоголя, які розділили між собою перше місце, Катерину Говоркову (Диканський НВК ім. М.В.Гоголя, (ІІ місце) та Софію Данішевську, ученицю Стасівської ЗОШ І-ІІІ ст.
ім. М.К.Башкирцевої (ІІІ місце).
Приз глядацьких симпатій дістався Кароліні Калатур зі Стасівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.К.Башкирцевої, поза конкурсом
відзначено роботу п’ятикласниці Диканського НВК
ім. М.В.Гоголя Софії Серги.
Переможців конкурсу нагороджено грамотами і подарунками.
Усіх учасників привітали виконавчий директор Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук (раніше очолював ВАТ “Видавництво “Полтава”), який представив книгу Василя та Ванди Лис “Спалах генія”; завідувач сектору культури і туризму Диканської РДА Євген Онищенко та молодий художник, учасник телешоу “Україна має талант” Валерій Гришанін.
На виставці були представлені роботи молодої художниці Уляни Миронової, які вона подарувала в картинну галерею
ім. М.Башкирцевої та в Диканський НВК ім. М.В.Гоголя.
А наостанок учениці Диканської музичної школи
ім. В.В.Ганжі, юні скрипальки Поліна Правденко, Соломія Серьогіна та бандуристка Оля Кравець порадували присутніх невеличким концертом.
Валентина Діденко. Фото автора.