top of page
Опубліковано: 20 липня 2018 р..

Налився колос – давай жатці голос

Минулого вівторка ми побували у Стасях. У ТОВ НВП “Інтерагросервіс” якраз того дня розпочинали обмолот ячменю. Тут уже традиційно працюють за чітко розробленим планом, без зайвої метушні, кожен виконує конкретне завдання.
Головний агроном Сергій Миколенко розповідає, що з обмолотом озимої пшениці, яку вирощували на 365 гектарах, вже впоралися. Дала ця культура по 42 ц/га. Найщедрішим був ужинок сорту ватажок. На обмолоті ранніх працюють два “Джон Діри” (один з них придбали торік), ними кермують досвідчені комбайнери Павло Олійник та Сергій Кошель.
Продуктивно попрацювали інженерна служба (головний інженер Анатолій Головін, інженер Володимир Черниш), агроном-насіннєвод Володимир Заболотько. Хімічний обробіток культур зі знанням справи провів бригадир тракторної бригади Олексій Щедрін. Тож цьогоріч поля обіцяють непоганий урожай, і це неабияк тішить душу аграріїв. Милують око посіви цукристих, соняшнику і т.д.
Кипить робота на 97-гектарній ділянці гібридизації кукурудзи, яку вирощують відповідно до угоди з фірмою “Піонер”. Волоть кукурудзи тут механічно зрізають спеціальним комбайном (за кермом агрегата Іван Олійник), а доочистку вручну здійснює бригада, у якій і стасівчани, і залучені з Рівненщини працівники.
Дбають і про корми для тваринницького цеху. На 119 гектарах вирощують багаторічні трави, до 39 гектарів розширили поля люцерни чистого посіву, щоб без перебою у годівницях корів була зелена маса.
У тракторній бригаді механізатори готують “Ягуар” до збирання силосної кукурудзи, на ньому працюватимуть Ігор Дудник та Михайло Ясько.
А щоб ще щедрішою ставала нива, нині інтенсивно з органічних добрив, які купують у Полтавської птахофабрики, та з тих, що виробляє власна ферма, додаючи солому, виготовляють компости. Планують придбати два гноєрозкидачі і вже цьогоріч заправляти землю за добре випробуваною дідівською методикою.
Хоча без проблем, як говорить Сергій Миколенко, не обходиться, господарюють же у зоні ризикованого землеробства. Скажімо, з осені сіяли ріпак практично у суху землю, сподіваючись, що дощі все-таки окроплять землю життєдайною вологою, та сталося не так, як гадалося, посуха тривала надто довго, і сходів не отримали. Але і в таких випадках в “Інтерагросервісі” рук не опускають, адже невдачі гартують, дають свої уроки.

 


На фото Світлани Глушко: вгорі – генеральний директор ТОВ НВП “Інтерагросервіс” Геннадій Головін, комбайнер Павло Олійник, бригадир тракторної бригади Олексій Щедрін, комбайнер Сергій Кошель, тракторист максим Заїка, заправниця Тетяна Щедріна, тракторист Сергій Німець, слюсар-ремонтник Микола Яхно, водій Володимир Драбинка, тракторист Микола Яхно, водій Євген Бабенко, головний агроном Сергій Миколенко; внизу ліворуч – Галина Хібеба, Людмила Савіна, Наталія Міщенко, Галина ГАРбар, Іван Боровик, Людмила Ярощук, Лідія Кокора, Олена Дубинець, Зоя Ситай, Яна Ходжалієва; внизу праворуч – комбайн для зрізування волоті кукурудзи рушає у загінку.

У Нелюбівці  
відсвяткували 
день села

Радо зустрічали жителів та гостей Нелюбівки, Дейнеківки, Сивців та Андренок в день села на святі, яке відбулося минулої суботи біля Нелюбівського сільського клубу.  
З урочистою подією жителів сільської ради привітали Нелюбівський сільський голова Павло Височин, перший заступник голови райдерж­адміністрації Зоя Присяжнюк, заступник голови районної ради Олександр Ус, заступник директора ТОВ “АФ ім. Довженка” Тетяна Хлєвная. Вони бажали присутнім оптимізму, благополуччя, міцного здоров’я, добробуту та успіхів у розбудові села, а також висловили подяку всім жителям за любов до рідного села та вірність йому. 
Від імені ВП “Гоголеве” АФ ім. Довженка почесними грамотами нагороджено кращих виробничників: тракториста Миколу Литовченка, оператора машинного доїння Оксану Яровенко, водія Олександра Сивця, їм вручено квіти та подарунки. Подарунки також отримали старожили Галина Цись (с. Дейнеківка) та Катерина Ходіс (с. Нелюбівка). М’які іграшки подарували  наймолодшим нелюбівцям – Вадикові Стасюраку та Меланії Литвиненко.
За багаторічну сумлінну працю грамоти райдержадміністрації та районної ради вручено головному бухгалтеру Нелюбівської сільської ради Тетяні Чмир, завідуючій Нелюбівським сільським клубом-філіалом Любові Дмитренко, завідуючій Нелюбівським ФАПом Олені Задорожній та молодшій медсестрі Зої Заріцькій, вихователю ДНЗ “Малятко” Інні Коржик, листоношам сіл Нелюбівка і Дейнеківка Балясненського відділення поштового зв’язку Ганні Дмитренко та Наталії Ізбякіній, приватному підприємцю Олені Мороз.   
Гарну концертну програму подарували аматорські колективи та працівники закладів культури Шишацької об’єднаної територіальної громади.
Марина Кикоть, головний спеціаліст відділу організаційної роботи та управління персоналом апарату райдержадміністрації.
Фото автора. 

Визначено переможців акції 
“За чисте довкілля”

Виїзне засідання колегії райдержадміністрації на базі Байрацької сільської ради провів минулої п’ятниці голова районної державної адміністрації Володимир Шкарбань.
Така форма роботи дає змогу керівникам структурних підрозділів райдерж­адміністрації комплексно ознайомитися з роботою об’єктів соціальної сфери на території сільської ради, сільським головам – побачити, як працюють колеги, перейняти позитивний досвід.

Розпочали з сільської ради, де Байрацький сільський голова Юрій Скляр коротко ознайомив гостей із основними напрямками роботи, розповів про джерела та розміри надходжень до сільського бюджету. Далі члени колегії та запрошені оглянули фельдшерсько-акушерський пункт, в якому цього року зроблено внутрішній ремонт. Тепер тут чисто та затишно, створено належні умови для роботи фельдшера. 
Пленарна частина засідання колегії районної державної адміністрації відбулася у приміщенні Байрацького сільського будинку культури, де цьогоріч проведено внутрішній капітальний ремонт. 
Про підсумки проведення двомісячника чистоти, озеленення та благоустрою населених пунктів району доповідала начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Наталія Звагольська. Усеукраїнська акція з благоустрою “За чисте довкілля” тривала з 2 квітня по 31 травня. За цей період ліквідовано 22 несанкціоновані сміттєзвалища, зібрано 16,5 т побутових відходів. Висаджено 3156 дерев і т.д.  
Цьогоріч облаштовано нові дитячі майданчики у Диканьці за спонсорські кошти ТОВ “ДиканькаМлин” та в селі Кратова Говтва, спортивні майданчики в селах Андріївка та Ландарі.  
Значну роботу з упорядкування та утримання у належному стані кладовищ, місць поховання загиблих (померлих) осіб, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції, меморіалів, пам’ятників, меморіальних дошок, присвячених цим подіям, виконано Великобудищанською, Великорудківською, Стасівською, Водянобалківською та Орданівською сільськими радами.
На благоустрій витрачено 437576 грн., у тому числі бюджетних – 166976 грн., позабюджетних – 270600 грн.
Переможцями двомісячника стали: 1 місце – Великобудищанська сільська рада (голова Христина Покутня), 2 місце – Байрацька сільська рада (голова Юрій Скляр), 3 місце – Стасівська сільська рада (голова Сергій Давиденко) та Орданівська сільська рада (голова Магдалина Будяник).  
Подяки за впорядкування та благоустрій територій оголошені Андріївській сільській раді (голова Тетяна Белей) та Великорудківській сільській раді (голова Валентина Калюш).
Про отримання дотацій за утримання молодняка великої рогатої худоби відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року №107 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва” на колегії доповідав начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Григорій Заїченко.
Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Диканського району Наталія Манич повідомила про хід медичної реформи у районі, зокрема зазначила, що декларації з сімейними лікарями підписали 55 відсотків жителів Диканщини.
Підсумовуючи, голова районної державної адміністрації Володимир Шкарбань подякував членам колегії та запрошеним за конструктивну співпрацю, висловив сподівання, що усі зауваження і побажання до роботи сільських голів будуть враховані, а недоліки виправлені найближчим часом. Він також наголосив, що саме такі виїзні засідання, живе спілкування та робоча атмосфера дають позитивний та ефективний результат.

bottom of page