top of page
Опубліковано: 31 травня 2019 р.

Плекають еліту нації

Другий рік Диканський НВК ім. М.В.Гоголя функціонує як опорний освітній заклад, у ньому в 29 класах-комплектах навчається 627 хлопчиків та дівчаток, що становить третину всіх учнів району. Освітнім процесом опікується 50 висококваліфікованих педагогів, які дбають про всебічний розвиток своїх вихованців. Робота з обдарованими дітьми – одна з найважливіших його складових, і результат вагомий. Зі 171 призових місць І (районного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад 115 зайняли учні саме Диканського навчально-виховного комплексу (з 12 переможців обласних олімпіад 11 – учні Диканського НВК ім М.В.Гоголя). 

P5080014.JPG

Так, на обласних предметних олімпіадах дев’ятикласниця Ірина Бібік цьогоріч посіла ІІ місце з інформаційних технологій (учитель Олена Щербак), треті місця – з математики (учитель Олена Яковенко) та географії (вчитель Наталія Харченко). Друге місце з математики зайняла й учениця 11-А класу Ірина Рокитянська (вчитель Алла Дмитренко). 
Разом з учителем Сергієм Крупицьким добре підготувалися до олімпіади з трудового навчання учні 9-А класу Віталій Дубов і Дмитро Кривобік, у них – ІІ і ІІІ місця відповідно. Справжніми майстринями-рукодільницями виявилися і Євгенія Слинько, Аліса Дзюба і Тетяна Іванова, яких навчає Валентина Полозюкова. Третій щабель п’єдесталу пошани – результат їхньої участі в обласній олімпіаді. 
Серед розумників Диканського НВК ім. М.В.Гоголя – і десятикласник Денис Гришанов: він посів ІІІ місце в олімпіаді з економіки (вчитель Богдан Васильченко), а також Олександр Токар: у нього – ІІІ місце з географії (вчитель Наталія Харченко). 
В обласному етапі конкурсу з креслення перемогу здобули Єлизавета Крамаренко (ІІ місце, вчитель С.І.Крупицький) й Аліса Дзюба (ІІІ місце, вчитель Олег Дмитренко). Третє місце в ІІ етапі Всеукраїнського конкурс-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України зайняла й учениця 11 класу Вікторія Пилипенко (секція української мови, науковий керівник Яна Багай).
На фото Валентини Діденко – переможці ІІ (обласного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів: Олександр Токар, Денис Гришанов, Віталій Дубов, Дмитро Кривобік, Тетяна Іванова, Євгенія Слинько, Єлизавета Крамаренко, Аліса Дзюба, Ірина Бібік, Вікторія Пилипенко з учителями В.І.Полозюковою, О.В.Дмитренком, О.М.Яковенко, О.В.Щербак, Б.М.Васильченком, А.М.Дмитренко, Я.М.Багай.    

Розквітла вишиванками Диканька

P5160038.JPG
P5160066.JPG
P5160052.JPG
P5160024.JPG
P5160009.JPG
P5160006.JPG
P5160053.JPG
P5160017.JPG
P5160013.JPG
P5160048.JPG
P5160019.JPG

Уперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародного розмаху.
Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, не побачиш ніде.
Диканці цього дня також масово вдяглися у вишиті сорочки, які квітли на сонці усіма барвами й відтінками. Сині, блакитні, червоні, рожеві – немов квіти на клумбах, що так пишно буяють цієї благодатної весняної пори. Учні шкіл, вчителі, лікарі, працівники культури, органів місцевого самоврядування, торгівлі, державні службовці, пенсіонери – усім без винятку личило національне вбрання як символ, як талісман, як оберіг, тож вони з гордістю дефілювали рідним селищем, робили фото на пам’ять. І Фейсбук також заполонили яскраві світлини наших земляків у красивих вишиванках на тлі розквітлих дерев та кущів.
Зібравшись біля райдержадміністрації, місцева влада, колективи установ та організацій, учні та вчителі Диканського НВК ім. М.В.Гоголя і просто шанувальники всього українського урочистою ходою пройшли центром Диканьки. Перед районним будинком культури переглянули особисту колекцію старовинних речей Наталії Кривошапки з Василівки і виставку вишиваних робіт жительки с. Ландарі Світлани Сердюченко. А потім завітали до зали, де відпочили на святковому концерті учасників художньої самодіяльності РБК. Гарними українськими піснями порадували народний гурт “Престиж”, народний аматорський колектив української пісні “Краянка”, солісти Максим Гергало, Аліна Домненко, Анна Кореліна, Сергій Іванов, волонтер Корпусу Миру США містер Таі, гурт “Сяйво”, ансамбль “Україночка”, тріо “Диканські парубки”, цікаві танцювальні композиції представив зразковий хореографічний колектив “Квітограй”.
Тож пам’ятаймо, що українська вишиванка – це як молитва без слів. Вона ввібрала в себе тепло сонця і запах трав, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі  і чарівний смуток пісні. Спрадавна така сорочка і захищала, і сил додавала, й кохання берегла. Цінуймо й примножуймо цей спадок нації!
Валентина Діденко. 
Фото автора.    

З 10 по 12 травня в м. Остер Чернігівської області про­йшов Кубок України з радіозв’язку на коротких хвилях (КХ), ультракоротких хвилях (УКХ), швидкісної радіотелеграфії (ШРТ) та комп’ютерної програми “MorseRunner” серед юнаків та юніорів. Вісім команд України, які прибули на змагання, вдячні за гостинний прийом, організацію та проведення Кубка. Диканський районний БДЮТ представили вихованці Михайло Стрижак та Назар Краснянський (учні Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст).  
Не кожна дитина захоче займатися швидкісною радіотелеграфією, радіозв’язком на КХ, УКХ та вивчати азбуку Морзе, на перший погляд, нікому не потрібну... Не кожен дорослий усвідомлює, що радіоспорт – це спорт без травм і шкоди для здоров’я, що радіоспорт – це інтелектуальна і розумова праця, яка тільки позитивно впливає на розвиток і виховання підростаючого покоління.

Дєєва 1.jpg

Слався, слався, рідна Диканщино!

На жаль, не кожен пересічний громадянин знає про аматорську службу радіозв’язку та можливість безкоштовного навчання дітей в радіогуртках позашкільних навчальних закладів України... Диканський БДЮТ займається цією справою тільки другий рік, але результати досить вагомі.
Участь вихованців БДЮТ на змаганнях Кубка України залишила гарні враження про Диканщину! Підготовка, тренування і велике бажання показати гарні результати виправдали сподівання і навіть їх перевершили!
Радіоаматорство у своєму корінні – це товаришування, доброзичливість і співдопомога. Щоб працювати в ефірі, спілкуватися, відстежувати проходження на частотах, щоб зв’язатися з далеким кореспондентом, потрібен час, уміння і цінна радіоапаратура. Запекла боротьба між спортсменами в радіоспорті просто відсутня! Щоб набирати радіозв’язки і їх підтвердити при перевірці, необхідно якнайкраще і якнайкоректніше поспілкуватися в ефірі коротких хвиль, обмінятися позивними і контрольними номерами та побажати один одному “73”, що в перекладі з мови радиста означає: “Удачі. Найкращі побажання”. Ніякої конкуренції, ніяких викликів один одному. Це спорт двох сторін, які тиснуть руки один одному при зустрічі, які шукають один одного на коротких та ультракоротких хвилях, які товаришують і беруть приклад з кращих радистів. Без заздрощів, а з великим бажанням досягти їхнього рівня!
Діти працювали у таких видах змагань: передача буквених радіограм (азбукою Морзе); передача цифрових радіограм (азбукою Морзе);  прийом буквених радіограм (азбукою Морзе); прийом цифрових радіограм (азбукою Морзе); радіозв’язок телефоном на коротких хвилях; радіозв’язок телефоном на коротких хвилях англійською мовою; радіозв’язок на коротких хвилях телеграфом (азбукою Морзе); комп’ютерна програма “MorseRunner”. 
Робота юних радистів телеграфом у центральному Парку Слави м. Остра викликала особливий інтерес та здивований захват місцевих жителів! Для мене як керівника команди і тренера ця година роботи вихованців була надзвичайно цінною, адже працювати в ефірі без слів – це фантастична праця! Лунали сигнали “морзяночки” і зупиняли людей, вчителі приводили учнів зі школи, щоб показати гарний приклад позашкільного навчання дітей у радіо­гуртку.  
За результатами змагань команда Диканського БДЮТ отримала дві нагороди: ІІ місце з програми “MorseRunner” (з 8 команд); ІІІ місце – зі швидкісної радіотелеграфії та 12 призових нагород в особистому заліку: Михайло Стрижак має золото, срібло і чотири бронзи у категорії “Юнаки 16 років”, Назар Краснянський має срібло і п’ять бронзових медалей у категорії “Юнаки 18 років”.
Герб Диканщини та позивний колективної радіостанції БДЮТ (на командній формі) славив рідний край та надихав юнаків на перемогу у кожному змаганні!
Марина Дєєва, керівник команди Диканського БДЮТ.

bottom of page