top of page
Опубліковано: 21 червня 2019 р.

Чудова пісня високо злітає, “Краянка” від душі усіх вітає!

Минулої суботи народний аматорський колектив української пісні “Краянка” відзначав свою п’ятнадцяту річницю, на святкування цієї ювілейної дати у районному будинку культури зібралися глядачі, щоб послухати чудовий спів, пригадати історію створення цього колективу. Ведуча заходу методист РБК Альона Онищенко представила повний склад “Краянки”: і тих, хто стояв біля витоків, і тих, хто нині продовжує дарувати людям українські пісні. 

P6150010.JPG
P6190001.JPG

... Вони практично щодня дивляться в очі дітей, які не світяться щастям і радістю: в них застигли біль і смуток від сирітства, бездоглядності, від байдужості дорослих, від недитячих проблем. Як підтримати юних громадян України, які опинилися в складних життєвих обставинах, допомогти їм не втратити віри в добро, знайти родинне щастя? Над цими завданнями працюють спеціалісти служби у справах дітей районної державної адміністрації, головне завдання якої – реалізація  державної  політики у  сфері усиновлення та захисту прав дітей, координація роботи відділів, служб, організацій, установ, підприємств щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей, задекларованих Конвенцією ООН про права дитини, вирішення питань соціального  захисту  дітей  та  організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності.  
На фото Валентини Діденко: Людмила Горячун – завідувач сектору з питань опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування; Ірина Кудінова – начальник служби у справах дітей, Альбіна Мирна – голов­ний спецаліст.    

Чудова пісня високо злітає,
“Краянка” від душі усіх вітає!

P6150010.JPG

Минулої суботи народний аматорський колектив української пісні “Краянка” відзначав свою п’ятнадцяту річницю, на святкування цієї ювілейної дати у районному будинку культури зібралися глядачі, щоб послухати чудовий спів, пригадати історію створення цього колективу. Ведуча заходу методист РБК Альона Онищенко представила повний склад “Краянки”: і тих, хто стояв біля витоків, і тих, хто нині продовжує дарувати людям українські пісні. 
Теплими словами привітав самодіяльних аматорів сцени голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань, від вручив подарунковий сертифікат на 40 тис. грн для придбання музичної апаратури для районного будинку культури, а також побажав колективу процвітання і плідного творчого життя.
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять учасників колективу Лідії Гордівської та Віктора Артамонова, які відійшли у Вічність.
Директор РБК Ганна Мадрига подякувала усім, хто не шкодує свого вільного часу, поспішає на репетиції, вкладає часточку своєї душі у кожну пісню, розкриваючи талант, подарований Богом. Кожний учасник “Краянки” отримав квіти і пам’ятний подарунок. І лунали пісні: сумні й запальні, жартівливі й задушевні, від яких і сльози на очі наверталися. У репертуарі колективу близько ста пісень! Довели, що є ще порох у порохівницях, чудово заспівавши на сцені, ще Микола й Ольга Басенки, Анатолій Кравченко, керівник першого складу “Краянки” Марія Петрова, їхні голоси органічно впліталися і в колективне виконання. А нинішній керівник колективу Максим Гергало, концертмейстер Сергій Іванов достойно продовжують естафету старших. “Стоїть козак на чорній кручі”, “Пливе уточка по морю”, “Капуста”, “Ой не розвивайся”, “Гай зелененький”, “Їдуть козаченьки”, “Була колись дівчина”, “Один місяць сходить”, “За селом” – ці та інші українські пісні створили святкову атмосферу, сповнили зарядом бадьорості. Були й сольні виступи, виходили на сцену дуети, тріо як “краянівців”, так і молодих артистів РБК.
Додавали хорошого настрою спогади про численні поїздки з концертами й слайди з фото різних років, усіх схвилювали щирі емоції учасниці “Краянки” Наталії Мороз, яка після виконання пісні “Мамині яблуні”  подарувала букет троянд своїй матусі Ганні Бережній.
І хоча зал районного будинку культури не був переповнений, але ті, хто знайшов вільну годинку для відпочинку й спілкування з прекрасним, не пошкодували: глядачі нагороджували артистів за їхні виступи й оплесками, і квітами.
Світлана Воронянська.
На фото автора – повний склад “Краянки”: Наталія Мороз, Зоя Присяжнюк, Ганна Мадрига, Марія Петрова, Лідія Швайко, Ганна Ільченко, Ольга Басенко, Ольга Селецька, Максим Гергало, Микола Басенко, Анатолій Кравченко, Михайло Швайко, Сергій Іванов, Володимир Резнік.

Пісенний мій краю, любов моя вічна, 
тут пам’ять козацька і слава батьків

P6160226.JPG
P6160193.JPG
P6160201.JPG
P6160245.JPG
P6160285.JPG

Великі Будища належать до тих сіл, яким до свят ніби й особливої підготовки не треба, бо підтримання зразкового порядку – це вже стиль життя. Єдиний в Україні музей весілля, фонтан, місток закоханих, доглянутий дитячий майданчик – все це у Великих Будищах, та, власне, уже коли підходиш до ошатного ґанку сільської ради, що потопає у квітах, розумієш: тут працюють люди, які люблять своє село і дбають про його розвиток. А День села, який щороку відзначають на Трійцю, – добра нагода розповісти про цих невтомних ентузіастів.
Цьогоріч свято розпочалося на подвір’ї щой­но відремонтованого дитячого садочка “Фіалка”. Сюди запросили дітей та їхніх батьків, представників влади, громади і, звичайно ж тих, завдяки кому тепер Великобудищанський навчальний дошкільний заклад відповідає всім вимогам сьогодення. 
– У ремонт вкладено мільйон гривень, – говорить Христина Покутня, – це кошти сільської ради, також допомагали спонсори. Засновник ПАП “Диканське” Олександр Ващенко подбав про ремонт даху, народний депутат України Олег Кулініч – про новенькі зручні меблі, активно долучилися до доброї справи директор ТОВ “УкрОлія” Вадим Швачка, приватний підприємець Володимир Хоменко та депутат районної ради Вадим Нетудихата, батьки вихованців. 
І ось урочиста мить – стрічку перерізано, першими заходять до дитсадочка вихованці, у їхніх оченятах радість, захоплення і здивування. Та й у дорослих від побаченого перехоплює подих: зі стелі ігрової кімнати малятам усміхається сонечко, підлога –  стилізована під пазли, зі смаком оформлений кожен куточок.
“Чужих дітей не буває” – такий девіз Дня села цьогоріч, тож і на урочистостях у сільському будинку культури тему продовжили, вшановуючи людей, які не злякалися відповідальності і створили прийомні сім’ї. У районі п’ять таких родин, три з них – Ірини Шиян, Юлії Баєвої, Юлії Стрижак – у Великобудищанській сільській раді.
Чимало щирих слів великобудищанам і очільниці їхньої громади Христині Покутній адресували гості: голова районної державної адміністрації Володимир Шкарбань (він вручив грамоти землевпоряднику Великобудищанської сільської ради Вікторії Шостак та приватному підприємцю Артему Калюжному), начальник відділу освіти, молоді і спорту Павло Черкащенко, начальник відділу культури і туризму Євгеній Онищенко, засновник ПАП “Диканське” Олександр Ващенко та виконавчий директор Ігор Бєлий, Великорудківський та Орданівський сільські голови Валентина Калюш та Магдалина Будяник, Ковалівський сільський голова Наталія Нос з Шишацького району. 
А ведучі Іванна Фіщук та Ірина Тютюнник не втомлювалися розповідати про людей, які дбають про примноження слави свого козацького краю: Світлану Тернову, її двір визнано цьогоріч найкращим; Михайла Стрижака та Назара Краснянського, хлопці стали переможцями Всеукраїнських змагань з радіозв’язку; активних учасників усіх добрих справ Олексія й Надію Лавріненків; молодий і завзятий колектив дитячого садка “Фіалка” на чолі з Людмилою Бойко, приватного підприємця Володимира Стрільця й багатьох  інших.
Увагою були зігріті найстарша жителька Великих Будищ Ганна Сидоренко і наймолодший – Даниіл Чинякін, іменинники Валерій Лях, Володимир Моцаренко, Оксана Пастухова.
Цікаве тематичне дійство до Зелених свят підготували і показали зі сцени учні недільної школи, що діє при Великобудищанському Свято-Троїцькому храмі.
Почесну місію – краяти коровай – доручили Олександру Ващенку та Ігорю Бєлому не випадково, адже саме ПАП “Диканське” відгукується на всі біди та радощі громади. Ось і до свята Олександр Ващенко підготував сюрприз – феєрверк.
Завітав у День села з вітаннями і народний депутат Олег Кулініч, а виступ неперевершеного вокального квартету “Гетьман” – то його дарунок великобудищанам.
А далі – розваги для малечі, каша, шашлик та дискотека для дорослих. І все організовано, злагоджено, з душею. 
Спонсорами свята стали засновник ПАП “Диканське” Олександр Ващенко, приватні підприємці Володимир Хоменко та Анатолій Соляник.
Світлана Глушко. Фото автора.

Коли душу тривожить думками 
Про усе, що давно відцвіло,
Я вернусь польовими стежками 
Пригорнутись до тебе, село

P6150163.JPG
P6150107.JPG
P6150086.JPG
P6150103.JPG
P6150056.JPG
P6150046.JPG
P6150017.JPG
P6150054.JPG
P6150034.JPG
P6150078.JPG
P6150042.JPG

У Діброві будинок культури розташувався у пристосованому приміщенні, його зал вміщує лише кілька десятків людей, тож і вирішили свято села минулої суботи провести на подвір’ї місцевої школи, де й просторо, й затишно. Ще від воріт на святковий настрій налаштовувала виставка робіт місцевих майстрів Ганни Неділько, Оксани Стрільчук, Тамари Бондаренко, Іллі Волошина, Катерини Бичок, Тетяни Лапоног, Михайла Лапонога, Олександри Калюжної, Василя Панченка, Світлани Кішінець, Віктора Рудя, Валентини Випущенко, Галини Литвин, Сергія Горяєва. Вбирало очі буяння квітів, чекав гостей зі смаком прикрашений ґанок. І коли перші акорди свята ось-ось мали зазвучати, раптом небо насупилося, хлинув дощ, та ще й з градом. Тож дійство розпочали у шкільному спортзалі, куди швидко перебазувалися, але він не міг вмістити всіх охочих, тож як тільки випогодилося, повернулися на подвір’я. Сільський голова Людмила Пащенко привітала земляків, нагадала їм історію Діброви, що донедавна звалася Чапаєвкою. Серед гостей свята – Микола Перепелиця. Свого часу він протягом одинадцяти років очолював місцевий радгосп імені Чапаєва. Якраз тоді було зведено школу, дитсадок, ферму, асфальтовано сільські дороги. Зі щемом у серці і гордістю згадував Микола Романович той час. Це село й досі рідне серцю, тут відбулися й головні події особистого життя – народилися його діти Роман та Оксана.
Приїхали до Діброви і перший заступник голови райдерж­адміністрації Зоя Присяжнюк та голова районної ради Станіслав Муха, зі щирими словами вдячності за працю, за примноження слави диканського краю звернулися вони до жителів села та вручили грамоти депутату Дібрівської сільської ради Тетяні Передерій, небайдужому до місцевих проблем Володимиру Сторчуну, члену виконкому Михайлу Негляду, колективу дошкільного навчального закладу “Золотий вулик” (завідуюча Надія Кокоза), педагогу-організатору Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ользі Шлапак. 
На святі вшанували найстаршу жительку, 95-річну Парасковію Єфіменко, і наймолодшого дібрівчанина Ярослава Терещенка, якому 27 червня виповниться рік; багатодітні родини Куркових, Котових, Мартиненків, Бондаренків, Митровичів, матір-героїню Марію Телюкову; подякували за мужність і відвагу ветерану Другої світової війни Миколі Барабашу та учасникам АТО Євгенію Денисенку, Віталію Рудю, Дмитрові Цигану, Сергію Коротченку, Андрію Вовку, Олександру Городницькому, Станіславу Тюленєву, Сергію Карасю, Ростиславу Листопаду, Сергію Кокозі, Василю Павленку, Олегові Семку, учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС Віктору Проскурі; привітали червневих ювілярів Людмилу Коротченко, Василя Степаненка, Діану Манько, Євгенія Зіняка. Линули найкращі вітання на адресу Володимира та Ганни Кивів, які у парі – вже понад півстоліття, та Василя і Тетяни Дорошенків, які відзначатимуть золоте весілля цьогоріч. Не забули і про наймолодшу подружню пару Владислава й Наталію Карасів, вони нещодавно стали на весільний рушничок. 
Віншували своїх земляків і учасники художньої самодіяльності ансамбль “Дібрівчани”, Володимир Курков, Маргарита Мороз, яка разом з Віталієм Карасем ще й свято вела, Олена Кусова, Варя Птащенко, Даша Мішукова, Софія Шлапак, гурт “Дібрівські козачата” (Максим Степаненко, Андрій Петрига, Віталій Мороз, Артем Змієвський).
Тісна співпраця поєднує громаду з депутатом районної ради, директором ПСП “Глобал Агро Інвест” Валерієм Зеленським, без його участі не обходиться жоден соціальний проект, і на святі він – почесний гість. Допомагає у вирішенні місцевих проблем і ТОВ “АФ імені Довженка”, вітала місцевих жителів заступник директора названого агроформування Тетяна Хлєвная. 
Щоб і місцеву громаду порадувати, і щоб в усій окрузі знали: у Діброві відзначають  День села, подбав громадський діяч, засновник благодійного фонду Олександр Ващенко, він подарував феєрверк і особисто прибув з вітаннями. 
Засвідчити місцевим працелюбам свою шану завітав на свято народний депутат Олег Кулініч, саме за його сприяння цьогоріч було виділено 140 тис. грн з державного бюджету на заміну вікон на сучасні енергозберігаючі у дитсадку. Його подарунок – двогодинний концерт заслуженої артистки України Олени Білоконь та шоу-балету “Флеш” – ще довго відлунюватиме позитивом у серцях дібрівчан.
Дітлахи від душі навтішалися розвагами на атракціонах, а на дорослих біля кафе “Оберіг” чекали юшка, шашлик та дискотека.  До Діброви на свято з’їхалось чимало її синів і дочок, тих, кого доля закинула ген-ген далеко, але у чиєму серці рідне село – найкраще місце на землі, і в цьому вони вкотре переконалися того дня.
Світлана Глушко. Фото автора.
P.S. Дібрівська сільська рада висловлює щиру вдячність за допомогу в організації та проведенні свята ТОВ “АФ імені Довженка”, ПСП “Глобал Агро Інвест”, колективам місцевих загальноосвітньої школи та дитячого садка, ПП Віталію Скочку, Олені Гудзенко, Аллі Таран, Віктору Рівчаченку, Людмилі Рівчаченко, Володимиру Сторчуну, Катерині Сторчун, Тетяні Крамаренко, Надії Шпіці, Наталії Лелюк, жителям села Олені Негрієнко, Віталію Рудю, Віктору Рудю, Сергію Бичку, Віталію Пантьо, Любові Кармазіній, Михайлові Негляду, громадському діячу Олександру Ващенку та народному депутату України Олегу Кулінічу.

bottom of page