Опубліковано: 17 травня 2019 р.
Гарні Стасі у весняній красі
Стасі минулої суботи зустрічали своїх жителів та гостей свічками розквітлих каштанів, ідеальною чистотою вулиць і громадських місць, свіжоскошеними газонами, доглянутими клумбами і квітами у вазонах, свіжою дорожньою розміткою, новеньким фасадом будинку культури й ошатною бруківкою у центрі села, атракціонами і надувними гірками... Свято! А напрочуд гарна погода, що прийшла на зміну затяжним дощам, додала святкового настрою.
Програма відзначення Дня села була надзвичайно насиченою. Зранку в школі відбувся ІІ відкритий турнір з греко-римської боротьби пам’яті земляка, майстра спорту Г.Ю.Куща, який організували його сини Ігор та Сергій і невістка Оксана. На стадіоні вирували спортивні пристрасті між командами ветеранів футболу сіл Стасі і Тахтаулового (результат поєдинку – 3:3). Юнь демонструвала показові виступи на роликах.
А обідньої пори в сільському будинку культури відбувся святковий концерт, ведучою якого була вчитель Стасівської гімназії ім. М.Башкирцевої Інна Ільїна. Односельців віншували учасники хореографічного колективу “Яскраві барви” (керівник Анна Воробйова), народний самодіяльний хор “Горицвіт” (керівник Микола Блазун, хормейстер Тетяна Чернова), вихованці дитячого садочка “Пролісок”, юна танцівниця Кіра Бакушина, народний театральний колектив (керівник Любов Ханат), солістки Юлія Гергало, Наталія Уманець, Анастасія Герасимчук, дует у складі Насті Уперок і Каріни Щеглової, вокальний ансамбль “Веселі нотки” (керівник Олена Жаботинська).
На сцену запросили господаря села – Стасівського сільського голову Сергія Давиденка, який подякував людям за спільну працю, усім керівникам виробничих підрозділів, установ, що діють на території сільської ради, – за добрі партнерські стосунки, побажав здоров’я і процвітання усім. Як знак поваги і визнання наполегливої праці на благо громади Сергія Давиденка нагородили гучними оплесками і квітами.
За ініціативність і активну громадянську та життєву позицію, плідну працю та вагомий особистий внесок у розвиток села грамотами і продяками нагороджено Юлію Убоженко, Вадима Воронянського, Володимира Шинкаренка, Віктора Воробйова, Романа Шепітька, Сергія Обору, Михайла і Надію Логвинів, Павла Козаєва, Едуарда Швиркова, Володимира Глінського, Дмитра Сульо, Олену Даценко, Юрія Ягодзинського, Сергія Лалака, Ірину Ічанську, Володимира Рекуна, Анатолія Добряка, Тамару Обжилянову. За збір та збереження старожитностей і створення музею грамотою відзначено юного жителя Стасів Богдана Демочка.
З вітаннями до присутніх звернувся громадський діяч від ВО “Батьківщина” Олександр Ващенко, його подарунком стасівчанам став святковий феєрверк. Привітав земляків і Олексій Каплонський, у якого зі Стасями пов’язане все громадське і трудове життя.
Передали вітання, квіти і подарунок найстаршій жительці села – 94-річній Ганні Михайлівні Волочій.
За рік до сільської громади додалося 14 маленьких жителів, це Дмитро Воробйов, Роман Бакушин, Лев Горбань, Іван Мацюк, Роман Волос, Кіра Воронянська, Мілана Москаленко, Мирослава Шестиріченко, Богдана Уперок, Артем Ступак, Давид Ахоян, Ігор Дмітрієв, Дмитро Нураділов, Арсен Лузан, їхнім батькам вручено іграшки.
Щиро аплодували і гукали “Гірко!” золотим ювілярам – подружжю Леоніда Івановича й Ольги Павлівни Ведмедів, незмінним учасникам художньої самодіяльності Стасівського СБК, які допомагають виборювати перші місця в районних оглядах.
Усі охочі мали змогу побувати на святковій виставці-ярмарку, захоплюючись красою справжніх витворів мистецтва: вишивками бісером Ніни Безнос, Марини Требко, Олени Янко, іграшками Людмили Пестременко, картинами Тараса Хроня, прикрасами з бісеру Анастасії Діжечко, малюнками юних художників – учнів Стасівської гімназії ім. М.Башкирцевої, могли придбати зручні речі, які шиє Альона Рангі.
А на стадіоні відбулися видовищні “Козацькі забави”, які підготували і провели вчителі Володимир Безнос та Світлана Житло. У силі та спритності змагалися команди “Козацька булава” і “Січові отамани”. Юнаки долали смугу перешкод, сідлали умовних коней, їздили в Крим по сіль, міняли колеса на возах, рятували дівчат з турецького полону, перетягували линву, годували побратимів варениками тощо. А в кінці змагань на них чекали козацька каша і шашлик.
Стасівчани та гості захоплено спостерігали за показовими виступами на конях учасників ПОБФ “Вітер перемін”. А ввечері на них чекали концерт гурту “Діти Фрістайла” і святкова дискотека. Враження від свята неймовірні!
Валентина Діденко. Фото автора.
У березні в м. Полтава проходив традиційний обласний конкурс “Юний віртуоз Полтавщини”. Цьогоріч у ньому взяв участь юний вихованець Диканської дитячої музичної школи (клас ударних інструментів, викладач Володимир Резнік) Данило Плужник. Даня лише перший рік опановує музичну науку, але вже є результат: у своїй віковій категорії серед восьми учасників він виборов ІІ місце, виконавши один твір на ксилофоні і один – на барабані.
Хлопчину нагороджено дипломом ІІ ступеня. А музичні здібності і любов до музики у нього – від мами, Світлани Плужник (Криворучко), яка свого часу закінчила музичну школу по класу фортепіано. Отакі гарні родинні традиції!
Усі стежини ведуть до Бузкового гаю
Велелюдне, колоритне, веселе – таким цьогоріч видалося традиційне обласне свято “Пісні Бузкового гаю”. Минулої суботи на гуляння у Бузковий гай приїхав люд не лише з населених пунктів району і області, а й з Кропивницького, Харкова, Чернігова, Дніпра, Запоріжжя, Черкас і багатьох інших міст. Це підтвердило версію засобів масової інформації про те, що Диканька і Бузковий гай потрапляють до сімки найвідвідуваніших навесні місць України.
На свято прибули і Мазепа з Мотрею, і Кочубей (актори Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя відкрили дійство на центральній сцені). Вітали диканців та гостей в.о голови райдержадміністрації Зоя Присяжнюк, голова районної ради Станіслав Муха, Диканський селищний голова Валерій Товстій, народний депутат України Олег Кулініч, заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.
На головній сцені свою програму пропонували кращі колективи художньої самодіяльності Диканщини та дев’яти районів області.
Полонило різноплановістю і барвами “Містечко майстрів”, де понад 100 місцевих і запрошених умільців представляли вироби декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва. Вабило плесо Пивоварського ставу з човнами, навівали романтизму прогулянки до Кочубеївських дубів та стежинами Бузкового гаю. У дитячий зоні проводили майстер-класи та фестиваль фарб HOLI. Працювали атракціони.
Було де й українськими стравами посмакувати. До півночі вирувала дискотека.
Свято організоване зусиллями районної та селищної влади, Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, підприємств та організацій селища і району, народного депутата України Олега Кулініча, який став спонсором концерту відомого молодіжного гурту “Оркестр гарного настрою”.
Фото Світлани Глушко.
Державний ощадний банк України, Ощадбанк – один із найбільших банків країни, сітка відділень якого нараховує близько 6000 одиниць. Територіальне відокремлене безбалансове відділення №10016/045 у Диканьці – одне із них, його вже три роки очолює молодий, енергійний керуючий Алла Вергал. Найсолідніший досвід роботи у банківській системі – більше 30 років – має Ніна Счастна, понад десятиліття працює в колективі Ольга Жданова, всі інші працівники – молодь. І старші, й молодші сумлінно виконують свою роботу, тож клієнти отримують весь спектр послуг.
Останнім часом до попередніх виплат додався об’ємний шматок роботи – виплата субсидій у монетизованій формі, цією послугою скористалося більше тисячі жителів Диканщини, тож потік людей в “Ощадбанку” був значним. Проте з поставленим державою завданням працівники Диканського відділення “Ощадбанку” справилися успішно.
Ще один із напрямків роботи – “теплі кредити”, які надаються населенню на модернізацію житла (заміну вікон, утеплення фасаду) з компенсацією від держави 35 відсотків.
На фото Валентини Діденко: Ольга Жданова – завідувач сектору касових операцій, Юлія Калнусенко – провідний економіст, Вікторія Марченко – фахівець І категорії, Алла Вергал – керуючий ТВБВ №10016/045, Ніна Счастна – старший контролер-касир, Світлана Щербань, Алла Педенко – головні економісти відділів, Людмила Роман – касир.