top of page
Опубліковано: 13 жовтня 2017 р..

Вони пішли захищати Україну за четвертою хвилею мобілізації, у 2015-2016 році проходили службу на сході нашої держави. Сергій Мороз служив у 14-ій Володимир-Волинській бригаді водієм-заправником роти матеріального забезпечення на Донеччині, Олександр Боровик – у 40-ій окремій артилерійській бригаді у селищі Нікопольське під Маріуполем, в "учебці" отримав спеціальність зв’язківець, але довелося бути кухарем. Яків Кравченко теж за спеціальністю зв’язківець, службу проходив в батареї управління і артрозвідки коригувальником артилерії у місті Щастя Луганської області.

Про свою службу кожен може розповідати багато, бо довелося пережити чимало всього. Я.В.Кравченко, зі своїм підрозділом перебуваючи під постійними запеклими обстрілами противника, був поранений, але від госпіталізації відмовився, бо не хотів послаблювати оборону позицій. 
Після поранення отримав президентську медаль “Захиснику Вітчизни”, а також “За оборону Щастя”. О.О.Боровик має грамоту “За розумну ініціативу, проявлену в період формування 40-ї бригади”, бойову звитягу С.М.Мороза відзначено орденом "За заслуги перед Вітчизною". Окрім того, усі мають медалі “Учасник АТО” і “Захисник Батьківщини”. Але основне, що винесли за період своєї служби, це переосмислення життєвих цінностей і пріоритетів. Повернувшись до рідного селища, ці чоловіки були вражені байдужістю багатьох земляків до подій на сході нашої держави, мовляв, це далеко і нас не стосується. “Якихось кількасот кілометрів, кілька годин, і ворог може бути біля наших домівок”, – з гіркотою говорять, розповідаючи про себе. Переконані, що потрібно більш патріотично виховувати дітей, молодь, щоб не було більше розколу української нації, щоб кожен любив і відстоював рідну країну. А ще переймаються тим, що після бойових дій чимало чоловіків повертаються додому з травмованою психікою, після контузій і поранень їм необхідна допомога спеціалістів. Ці та інші проблеми, що хвилюють захисників Вітчизни, повинні вирішуватися на усіх рівнях. 
На фото Світлани Воронянської: Сергій Мороз,  Олександр Боровик, Яків Кравченко.

Бажаєм Україні миру  

Нещодавно весь світ відзначав Міжнародний день миру. Не залишилася осторонь і Дібрівська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів. Лінійка цього дня відрізнялась від багатьох попередніх, оскільки розпочалася виконанням Гімну України та хвилиною мовчання у пам’ять про воїнів, які більше ніколи не повернуться додому. Учні ознайомилися з історією виникнення та традиціями цього свята. 
Протягом тижня в школі тривав конкурс малюнка “Мирне небо”. Діти дуже серйозно підійшли до нього і підготували багато робіт, сповнених патріотизму.
У рамках цього свята та Дня визволення Полтавщини від фашистських загарбників у школі пройшла акція “Оберіг воїну”. На великому синьо-жовтому прапорі від кожного класу було написано побажання для воїнів, які вдень і вночі ризикують своїм життям задля миру і злагоди нашої неньки України. До прапора ми додали кращі малюнки, а також фото всіх дітей та вчителів школи, і все передали волонтерам, які люб’язно погодились доставити наші побажання миру бійцям АТО. 
Валентина Заїка, педагог-організатор Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ст. 
На фото: учасники акції "Оберіг воїну".

Хай воїнів зігріє тепло наших сердець

В Орданівській школі стало традицією до Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни вітати щирими словами учасників АТО та надсилати їм гостинці. Ось і цього року учні з ентузіазмом взялися за написання листів, виготовлення малюнків.
В акції “Привітай учасника АТО зі святом” взяли участь усі учні, їхні батьки та вчителі школи. У малечі горіли оченята (та й у старшокласників теж), коли вони несли гостинці, які зібрали вдома батьки. А як інакше?! Добру справу робили! Цукерки, печиво, чай, кава, варення – такі смаколики поїдуть до наших воїнів. Цьогоріч вітання і подарунки одержать наші земляки, випускники школи Андрій Ткачук та Олександр Дупак. Віримо, що гостинці смакуватимуть воїнам, нагадуючи про рідну теплу і затишну оселю, щирі слова побажань зігріють у холодні осінні дні. Віримо, що благодать і мир оселяться нарешті в рідній Україні.
Світлана Кривошапко, учитель Орданівської ЗОШ І-ІІІ ст. 

Перші здобутки диканських “зірочок ефіру”

Вихованці районного Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь в обласних відкритих очних змаганнях учнівської молоді Полтавської області з радіозв’язку на коротких хвилях. Для участі у змаганнях було заявлено дві команди по два чоловіки, але більшість вихованців гуртка "Юні оператори аматорської служби радіозв’язку" відвідали дендропарк м. Полтави, де проходили цікаві радіоспортивні змагання між 26 учасниками.
Передати атмосферу змагань словами неможливо, адже радіолюбительський дух можна відчути лише на коротких хвилях старенької радіостанції, такої, як у нас – “Карат-2”. Представники телерадіокомпанії “Лтава” із щирою усмішкою фотографували нашу раритетну валізу, в якій ми з особливим трепетом привезли нашу безцінну апаратуру. 
Вихованці Диканського БДЮТ познайомилися із херсонською делегацією, з Олександром Балою – організатором усеукраїнських радіозмагань, моїм учителем, наставником і методистом в організації роботи радіогуртка.
Участь у цих змаганнях носила характер ознайомлення і стимулювання  дітей до навчання радіолюбительської грамоти. Ніхто не сподівався, що після кількох занять відкритого у вересні гуртка Роберт Дзябко проведе 10 радіозв’язків, а Михайло Стрижак розпочне працювати в англійському тесті без підготовки і жодних тренувань, логічно оцінивши ситуацію на змаганнях (українською мовою він провів 23 зв’язки).
У результаті змагань з радіозв’язку на коротких хвилях призове ІІ місце в особовому заліку у своїй віковій категорії здобув Назар Краснянський, учень Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст. (його нагороджено дипломом), а Михайло Стрижак й Антоніна Медник, також учні Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст., 
здобули 5-е місце. У командному заліку Михайло й Назар зайняли ІІІ призове місце. Роберт Дзябко, учень Диканської ЗОШ І-ІІІ ст., здобув 8-е місце серед юнаків, де була велика конкуренція між досвідченими радіолюбителями. Це досить вагомий результат в обласних змаганнях для наших радіолюбителів-початківців.
Так і будемо тримати й прославляти диканський край! Дякуємо всім за підтримку!
Марина Дєєва, директор Диканського БДЮТ.

Училися надавати першу медичну допомогу

Надання першої домедичної допомоги – основа збереження життя і здоров’я кожної людини. На виконання спільного наказу Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації та Департаменту освіти і науки Полтавської облдерж­адміністрації від 22.08.2017 р. №667/326 “Про організацію та проведення навчальних циклів з формування здорового способу життя “Разом до здоров’я” у Великобудищанській ЗОШ I-III ступенів для 7-10 класів провели відповідний захід. 
Учитель хімії, біології та основ здоров’я Тетяна Біляєва і практичний психолог Руслана Яківець на своїх уроках і заняттях не раз наголошували на необхідності знати певні правила надання медичної допомоги. Учителі разом із випускником школи, учасником АТО, медиком I батальйону 72-ї ОМБР Віталієм Біляєвим провели практичне заняття. Віталій прийшов не з порожніми руками, а з медичними засобами, які демонстрував дітям: різноманітні джгути, бинти, обладнання для надання штучного дихання, термоковдри, засоби для зупинення кровотечі та для гігієни. Діти із задоволенням брали участь у роботі, були “потерпілими” та самі вчилися робити перев’язки при кровотечах, накладати шину при переломах, надавати першу допомогу при обмороженні та опіках, робити серцево-легеневу регенерацію шляхом “чую, бачу, відчуваю”, непрямий масаж серця та визначати стан потерпілого за класифікацією AVPU: A – легкий, V– стабільний, P–реагує на больові фактори, U – тяжкий стан. Віталій Біляєв у майбутньому хоче стати медиком. Бажаємо йому успіхів у навчанні і дякуємо за майстерно проведене заняття. 
Леся Жовновата, педагог-організатор Великобудищанської ЗОШ I-III ступенів.

Учитель – це не професія, а покликання!

Того дня у нашій школі було гамірно. Із самого ранку учні з нетерпінням виглядали учителів, щоб привітати їх із професійним святом. Вони підготували своїм наставникам святковий подарунок – концерт, і педагоги ще раз пересвідчились, яких талановитих дітей вони навчають. Наші школярі вміють і танцювати, і співати, і декламувати вірші. Святкову атмо­сферу створили наші незмінні ведучі Ярослава Куркова та Віталій Карась. Гарний настрій подарували всім присутнім Анастасія Кокоза та Дмитро Литвин, Ігор Монахов та багато інших. 
Від імені випускників минулих років учителів привітав Віталій Кармазін. Порадували всіх запальними танцями як малеча, так і старшокласники під керівництвом молодого педагога-хореографа Вікторії Крікової.  Привітали  своїх колег директор школи Віктор Прокіпець та заступник з навчально-виховної роботи Наталія Плевако, яка щиро подякувала всім, хто брав участь в організації та проведенні свята.
На свято завітали й наші вчителі-пенсіонери: Лариса Харченко, Людмила та Андрій Вороньки, Світлана Липницька, а також наша молода вчителька, яка, на жаль, вже не працює в школі, Катерина Сторчун. Усі педагоги та працівники школи в подарунок від дітей отримали сувуніри, виготовлені з осіннього листя.  Проте найголовніший подарунок у цей день – це безмірна повага до такої нелегкої, але потрібної вчительської праці.
Ольга Шлапак, педагог-організатор Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Енергія молодих – на користь громади

22-24 вересня у Диканьці відбулися заняття Школи активної молоді, на яких 20 молодих диканських активістів та активісток навчалися бути лідерами, писати власні соціальні проекти, а також правильно фандрейзити. Тренером на цьому заході був один із найкращих тренерів України Руслан Краплич – заснов­ник фундації ім. князів-благодійників Острозьких. Завдяки вмінню Руслана поєднувати теоретичний матеріал, приклади з власного життя та практичні завдання всі учасники були  задіяні в процесі навчання, активно висловлювали свої ідеї та майже зовсім не відчували втоми. Дуже корисними для місцевої молоді виявилися лекції з планування власного часу, визначення пріоритетів та цілей, формування мети і завдання та багато іншої корисної інформації, незамінної при написанні проекту. Дружня та творча атмосфера протягом  трьох днів роботи школи дала організаторам зрозуміти, що в Диканьці є активні дівчата та хлопці, яким не байдужа доля рідного селища, і вони готові діяти задля кращого майбутнього. Були напрацьовані перші ідеї  щодо облаштування парку, виготовлення листівок та карти для туристів, створення цікавої атракції для фотографування та молодіжно-розвивального центру, організації дозвілля дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих умовах, удосконалення туристичного маршруту та свято для дітей до Дня святого Миколая.
29-30 вересня учасники Школи побували в навчальній поїздці у місті Вінниці, під час якої вони на власні очі могли переконатися, як може змінитися життя, коли громада є активною та всіляко бере участь у житті міста. За два дні молодь встигла познайомитися з діяльністю громадських організацій, таких як “Вісь”, “Вінницький дебатний клуб”, “Критична маса”, “ВРІЦ “Креатив”, почути багато успішних історій реалізованих молодіжних ініціатив від випускниць Школи молодого лідера 3.0 та турклубу “Бідняжки”. Особливо молодих активістів зацікавив молодіжний арт-простір “Артинов”, це своєрідна платформа для відпочинку та комунікації, де молодь Вінниці організовує та проводить різноманітні цікаві події від майстер-класів, тренінгів  до рок-концертів. 
Тепер на учасників проекту чекає написання власних міні-проектів, презентація яких відбудеться 20 жовтня. А вже до кінця 2017 року 10 найкращих молодіжних ініціатив будуть успішно реалізовані в диканській громаді. 
Проект “Енергія молодих на користь громади” реалізується громадській організацією “Зелене серце” в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся”, що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється PACT в Україні.
Яна Трутень, директор проекту.

bottom of page