top of page
Опубліковано: 3 серпня 2018 р..

Планета Ландарі  скликає друзів

P7280035.JPG
P7280136.JPG
P7280120.JPG
P7280037.JPG
P7280105.JPG
P7280073.JPG
P7280127.JPG
P7280009.JPG
P7280142.JPG
P7280113.JPG
P7280028.JPG
P7280021.JPG
P7280041.JPG
P7280049.JPG

Кажуть, для  щастя небагато треба: хліб і до хліба, мирне небо, дім, до якого хочеться повертатися, здорові діти... А я б додала: і пісня, що окрилює, дарує наснагу, одухотворює. Вона так потрібна у нашому складному, сповненому тривог і втрат, буремному житті! Розуміючи це, учасники художньої самодіяльності Ландарівського клубу-філіалу на чолі із 
завідуючим Анатолієм Решетняком (вони називають себе великою родиною!), маючи дар від Бога, наполегливо шліфують свою майстерність, вкладаючи у пісню душу. Тож і результат виходить феєричним!
Свято села, яке відбулося минулої суботи, – тому підтвердження. Уже сам вигляд охайного, капітально відремонтованого клубу з новим сучасним дахом і свіженьким фасадом створює гарне враження, сюди приємно зайти. А художня самодіяльність в селі – у пошані, тож заклад культури був заповнений вщерть. Публіка – різновікова: від людей поважного віку до непосидючої малечі, якої у залі цього святкового вечора було чимало.
Вітаючи ландарівців, голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань відзначив родинну атмосферу свята, високий естетичний рівень виступів аматорів сцени, працьовитість жителів села, їхнє шанобливе ставлення до землі, традицій, культури; подякував генеральному директору ПАФ “Подоляка” Олександру Подоляці і директору СТОВ “Андріївка” Павлу Морозу, які забезпечують селян робочими місцями, Андріївському сільському голові Тетяні Белей, що йде в ногу з часом, любить своє село, дбає про людей. Як приклад – установлений нещодавно антивандальний тренажерний майданчик, подібного якому немає навіть у районному центрі і де вечорами збирається ледь не все село. А в планах уже – проект на благоустрій цього майданчика (доріжки, лавочки, урни для сміття, сонячні ліхтарі) і п’ять зупинок громадського транспорту та шкільного автобуса.
За сумлінну працю та з нагоди свята грамот райдержадміністрації удостоєно завідуючу дитсадком “Ромашка” Марину Криворучко і кухаря цього ж закладу Тетяну Ландар, за активну громадянську позицію грамоти районної ради вручено депутату сільської ради Анастасії Козченко, за активну волонтерську діяльність – Любові Гальцевій. 
– Ландарівці – люди, які вміють і працювати наполегливо, і відпочивати змістовно, – наголосив у вітальному слові заступник директора ПАФ “Подоляка” Максим Зайцев, передавши вітання від керівництва і всіх працівників агрофірми та подарунок для молоді. 
За вагомий внесок у розвиток територіальної громади грамотами сільської ради відзначено генерального директора ПАФ “Подоляка” Олександра Подоляку та голову профспілкового комітету Любов Клєстову, подяками за всебічну допомогу – Максима Зайцева і фінансового директора ПАФ “Подоляка” Світлану Решетняк. За багаторічну творчу діяльність, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток села і збереження культурної спадщини Тетяна Белей також вручила грамоти завідуючому сільським клубом-філіалом Анатолію Решетняку; за активну участь у розвитку культури села – учасникам художньої самодіяльності Михайлу Говтвяниці і депутату сільської ради Галині Криворучко, за волонтерьку діяльність і допомогу воїнам АТО – Надії Вахній і Оксані Лукаш. 
Віддаючи данину пам’яті захисникам східних рубежів нашої держави, присутні на святі вшанували загиблих в АТО  хвилиною мовчання.
Як і годиться на Дні села, дружними оплесками, подарунками і піснями привітали старожила Ландарів Тетяну Терещенко, наймолодших жителів села Аліну Костюмінську, Вітю Попова, Полінку Петраш та їхніх батьків, Маринку Ленько, яка першою в селі отримала біометричний паспорт у 14 років; жителів села, які цього року зустріли чи зустрічатимуть золотий ювілей, – Любов Лукаш, Наталію Рибку, Сергія Шаповала, Віталія Кузьмінчука, Миколу Воронянського, Валерія Крайка, іменинника Василя Говтвяницю. Побажали гараздів односельцям, які прожили в парі чверть століття, – Сергієві й Тамарі Жайворонам, Віктору й Тамарі Задорожнім. Дружно аплодували тим, хто цьогоріч 1 вересня піде до першого класу, – Кірі Гришко, Ярославу Задорожньому, Артемові Костюку, Алісі Петраш, Поліні Чернишовій. 
Прекрасні пісні прозвучали у виконанні солістки Ландарівського СКФ Світлани Гришко, хору “Любисток” та жіночого ансамблю “Чебреці”, дитячого вокального квартету “Веселка”, дуету у складі Аліни й Владислава Домненків (талановиті брат із сестрою радували глядачів і сольним виконанням, Аліна до того ж натхненно вела захід, купаючись у красі пісні й слова); юної солістки Полінки Правденко, методиста Диканського РБК, керівника народних колективів “Диканчанка” і “Престиж” Олени Гандзюк, вокально-інструментального дуету у складі Володимира Козченка й Анатолія Решетняка, родинного дуету (Світлана Гришко з мамою Галиною Криворучко), дуету Петра Мітновича й Анатолія Решетняка.
Драйвовий виступ продемонстрував дитячий хореографічний гурт “Каприз”, зірвавши шквал оплесків. Прозвучав гумор у виконанні Артема та Олексія Вахніїв, гарною авторською поезією порадувала авторка збірки “Цілую батьківський поріг” Зоя Мартем’янова, усім припали до душі її рядки: 
Є така планета – Ландарі, 
Посміхнулась – і себе відкрила.
Тут живуть великі трударі,
Їм пісні слугують за вітрила...  
А наостанок, як і годиться, організатори свята пригостили всіх короваєм, подякували за допомогу спонсорам Олександрові Подоляці, Максиму Зайцеву, Світлані Решетняк, Любові Клєстовій, які постійно надають допомогу соціальній сфері села. І, звісно ж, ландарівці частувалися, розважалися, спілкувалися, танцювали, свято тривало майже до зорі.
Валентина Діденко. Фото автора.      

 

P7260047.JPG

Децентралізація: 
яка роль громадськості 
у цьому

процесі?

P7260052.JPG

Адміністративно-територіальна реформа, децентралізація влади активно обговорюється з 2015 року, ця тема на слуху у всіх жителів України. Є певні стереотипи та проблеми на шляху впровадження реформи. Здається, вже всім зрозуміло, що жоден район не омине децентралізація, і рано чи пізно, але доведеться створювати об’єднані територіальні громади (ОТГ). Але в Диканьці чекають… Що втрачає громада, доки чекає? Які можливості громадськості у процесі прийняття управлінських рішень? І головне питання: яка роль громадськості у процесі децентралізації?
На такі важливі та актуальні питання шукали відповіді 30 учасників круглого столу, який відбувся 26 липня у приміщенні райдержадміністрації. Спікерами заходу виступили заступник начальника управління – начальник відділу комунікацій з громадськими об’єднаннями управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Отич, експерт з місцевих фінансів Полтавського відокремленого підрозділу Установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” (програма “U-LEAD з Європою) Тетяна Паутова, радник з питань комунікацій Центру Юрій Ісаєв.
Відкрила засідання та привітала учасників круглого столу перший заступник голови Диканської райдержадміністрації Зоя Присяжнюк.Вона виконала й приємну місію – вручила грамоту активному члену координаційної ради з підтримки соціального становлення та розвитку молоді Диканщини Анні Таранченко (на фото внизу).
На питання: проекти громадських організацій. Що це? Як реалізувати? Де брати фінансування? – відповів фахівець галузі Олександр Отич, який навів приклади та презентував напрацювання Полтавської обласної адміністрації та обласної ради.
Своїм досвідом з написання та реалізації проектів поділилися голова екологічної дитячої громадської організації “Зелене серце” Ірина Черкаська, проектний менеджер громадської організації Яна Трутень та Андріївський сільський голова Тетяна Белей.
Продовжуючи тему проектів, радник з питань комунікацій Центру розвитку місцевого самоврядування Юрій Ісаєв наголосив, що децентралізація дає величезні можливості залучення не лише бюджетних, а й грантових коштів. Адже партнери, інвестори радо співпрацюють з ОТГ, бо там, де створено об’єднані територіальні громади, все прозоро.
Сьогодні проблемою на шляху впровадження реформи в Україні є три “с”, це саботажники, симулянти та скептики. Перші максимально сприяють проблемам і затягують процес децентралізації, другі роблять вигляд, що сприяють, треті – ті, хто довго перебуває на посадах і переконаний, що нічого доброго з цього не вийде, адже вони багато чого бачили і знають.
Яка ж роль громадськості? У багатьох створених ОТГ саме громадськість в межах чинного законодавства виступала з місцевими ініціативами, проводила інформаційно-роз’яснювальну роботу та працювала з депутатами.
– Якщо брати конкретний приклад Диканьки, то вона, якщо відверто, втрачає дуже багато. Вже третій рік, як в Україні триває реформа і децентралізація. У державі залишилося 148 районів, де ще не створено ОТГ і не розпочався процес децентралізації. І чим більше процес затягується, тим більше втрачає громада”, – зазначив Юрій Ісаєв.
Експерт з місцевих фінансів Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Паутова відзначила, що приємно вражена небайдужістю громадськості до процесу децентралізації.
– Що таке децентралізація і де вона взялася? Різні думки звучать з цього приводу. Децентралізація влади, перш за все, потрібна для урівняння можливостей і повноважень, це і є основною суттю реформи. А що нам буде? Буде право відповідати за те, що вас стосується. Що може робити громадськість у процесі децентралізації? Відповідь на це питання окреслена у Конституції України та Законі “Про місцеве самоврядування”. Зокрема, де зазначено, що єдиним джерелом влади є народ”, – підкреслила Тетяна Паутова.
Присутніх представників громадськості цікавило, де спіткнулася Диканька і чому?
– У вашому випадку що відбулося? Ініціювання створення ОТГ; громадські слухання, де жителі ухвалили відповідні рішення, і на цей час згідно з пунктом 3 статті 6 Закону України “Про добровільне територіальне об’єднання громадян” селищний голова повинен прийняти розпорядження про створення робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад і розрахунку фінансової спроможності майбутньої ОТГ”, – відзначила експерт та додала: – До складу робочої групи входять представники тих рад, які надали згоду. Адже ніхто краще, ніж жителі сіл, селища, не можуть знати, що потрібно громаді, які проблеми існують і що потрібно вирішувати першочергово. Коли управлінці на місцях рахуються з думкою громади, буде ефект. Тому наголошую, що реформа децентралізації – для людей і залежить від людей”.
Учасники засідання лишилися задоволені конструктивною розмовою та висловили побажання проводити більше таких заходів. Адже лише сівши за стіл переговорів, можна знайти компроміс.
Марина Кикоть, головний спеціаліст відділу організаційної роботи та управління персоналом апарату райдержадміністрації.

“Товариству Мисливців Диканщини” – п’ять років

P7280150.JPG
P7280116.JPG
P7280052.JPG

Минулої суботи Диканська районна громадська організація “Товариство Мисливців Диканщини” відзначила свою першу ювілейну дату: 5 років від дня заснування. З цього приводу зібралися мисливці на збори, які вже традиційно відбуваються біля Троянівського водосховища. Зі звітом про діяльність ДРГО “ТМД” присутніх ознайомив голова організації Олег Кушніренко, підбив підсумки фінансового року голова ревізійної комісії Владислав Жданов. На питання правового характеру дав відповіді запрошений на збори  начальник Диканського відділення поліції Ігор Каблуков. Було обговорено поточні проблеми, які виникають в роботі організації, за добросовісність та відданість справі грамотами нагороджено заступника голови ДРГО “ТМД” Сергія Джюве, старшого єгеря Віктора Безноса, єгеря Івана Ляха, мисливців Миколу Макаревича і Олександра Ляха.
Представники первинних колективів позмагалися у влучності, стараючись за 30 секунд поцілити в центри мішеней, які рухалися. Найточнішими в змаганнях з кульової стрільби серед п’яти команд-учасниць виявився колектив “Диканька-1” (Владислав Жданов, Віктор Терещенко, Євгеній Фесенко), йому вручено перехідний кубок, другими стали “Диканька-2” у складі Анатолія Жданова, Єгора Курила, Антона Нетудихати, третє місце – у Великобудищанського первинного колективу (Олександр Лях, Дмитро Біленький, Іван Лях). В особистому заліку переміг представник Полтавського первинного колективу Сергій Тюш, другим став Віктор Терещенко (“Диканька-1”), третім – Олександр Лях (Великі Будища). Переможці і призери отримали медалі. А після офіційної частини і напружених змагань усі з задоволенням смакували смачною юшкою і кашею.
На фото Світлани Воронянської: внизу зліва – переможці командного заліку; внизу справа – ті, що влучною стрільбою вибороли “срібло”, з Олегом КУШНІРЕНКОМ; вгорі – “бронзові” призери з суддею змагань Сергієм ДЖЮВЕ. 

bottom of page