top of page
Опубліковано: 14 вересня 2018 р.
P9100002.JPG

З початком вересня веселим гомоном наповнилися ранкові вулиці наших сіл і селища – поспішають школярики до своїх навчальних закладів. Радує, що цьогоріч учнівська родина стала чисельнішою, зросла на 94 учні, на 4 збільшилася і кількість класів. У Великих Будищах демографічна ситуація склалася таким чином, що торік не мали у школі 11 класу, це дуже непокоїло не лише дирекцію навчального закладу, а й сільську громаду. І ось першого вересня у Великобудищанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів дзвінок покликав за парти сімох одинадцятикласників та чотирнадцятьох першокласників, до того ж у трьох родинах мають і випускника, і першачка. Щасти вам, школярики!
На фото Світлани Глушко: рідні брати, одинадцятикласники та першокласники Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дмитро Ілларіонов та Артем Мироненко, Олег і Євген Лидзарі, Назар і Станіслав Краснянські.

Запобігти! Врятувати! Допомогти!

P9110005.JPG

За кілька днів до професійного свята рятувальників дощик нарешті окропив спраглу землю, відчутно знизивши градус напруги і щодо пожежної небезпеки. Адже, як говорить начальник Диканського районного сектору ГУ ДСНС України у Полтавській області Олександр Шаманов, у середньому щороку по сигналу тривоги диканські рятувальники виїздять 100-120 разів (і це, погодьтесь, немало), а ось за тиждень з 2 по 8 вересня мали 32 виклики на пожежі. У переважній більшості причинами загоряння на відкритій місцевості стають недбало кинутий недопалок, намагання навести порядок на городах, причепурити луки, балки. Ось, скажімо, 6 вересня у Веселівці спочатку запалали сухі бур’яни, та вогонь швидко добрався до господарських будівель у п’яти дворах жителів села, а в одному з них і до житлового будинку, тільки завдяки оперативному реагуванню рятувальників вдалося вберегти його від пожежі. 
Добра фахова й фізична підготовка допомагає диканським рятувальникам справлятися зі складними ситуаціями. Ось нещодавно їм довелося гасити пожежу в одному з цехів 
ТОВ “Стасі Насіння”, де при виконанні залученою бригадою зварювальних робіт іскра потрапила у систему аспірації, вогонь поширювався всередині конструкцій, розташованих під стелею цеху на висоті понад 10 метрів. Впоралися оперативно.
Працівники районного сектору ГУ ДСНС вдячні за допомогу СТОВ “Обрій” (директор Сергій Ковтун), ТОВ НВП “Інтерагросервіс” (директор Геннадій Головін), ВП “Балясне” (директор Володимир Шаповал), які повсякчас надають допомогу службі.
Цьогоріч матеріальну базу диканських рятувальників поповнено шістьма дихальними апаратами на стисненому повітрі (чотири з них придбано коштом районного бюджету), це істотно покращило умови роботи, адже пожежа – це завжди ризик і не в останню чергу для того, хто її гасить. До речі, наші хлопці вже встигли продемонструвати й рівень своєї підготовки при роботі з такими апаратами, взявши участь у змаганнях на кращу ланку газодимозахисної служби, серед районів своєї зони вони показали другий результат.
Останніми роками змінилася не лише назва пожежної служби, а й значно розширився спектр обов’язків. Рятувальники поспішають на допомогу, коли замело й коли залило, у їхній компетенції порятунок людей на воді й при складних ДТП, і, звичайно, – запобігання названим і багатьом неназваним небезпекам. Тож хай, шановні рятувальники, ваша робота буде більше спрямована на профілактику і якомога менше в ній буде надзвичайних ситуацій і ризиків.
На фото Світлани Глушко: начальник караулу, старший лейтенант служби цивільного захисту Олександр Кривонос; водій, рядовий Андрій Мельник; пожежний-рятувальник, сержант Євген Білоус; водій, рядовий Сергій Войтенко; командир відділення, старший прапорщик Микола Гладкий; пожежний-рятувальник, молодший сержант Олег Перевай; начальник караулу, капітан Андрій Стаценко; начальник 11 ДПРЧ, майор Ігор Хлонь; командир відділення, прапорщик Дмитро Литвин; начальник Диканського районного сектору ГУ ДСНС України у Полтавській області, підполковник служби цивільного захисту Олександр Шаманов.

Щоб “легені” планети  були здоровими

P9070026.JPG
P9070004.JPG
P9070034.JPG

У третю неділю вересня відзначається професійне свято людей, які щодня дбають про лісові багатства, сприяють їх раціональному використанню. Працівники лісу також бережуть ліс від пожеж, ведуть боротьбу з незаконними вирубками та стихійними звалищами.
Диканське ДП “Досвідне лісомисливське господарство”, яке має площі в Диканському і Зіньківському районах, постійно проводить роботу по залісненню тих земель, які непридатні для ведення сільського господарства, так званих деградованих територіях, на них висаджують нові ліси (щороку по 10 гектарів), також проводяться планові насадження. Найбільшою загрозою лісових насаджень є пожежі, які швидко знищують те, що плекалося десятиліттями, отож постійно проводиться профілактична робота з тими, хто відпочиває на природі, розпалює вогнища чи палить у лісі, після чого виникає загоряння, яке призводить до великої біди. Також пожежі виникають після спалювання сухої рослинності по балках. Планується встановити сучасні камери спостереждення, які фіксують виникнення пожежі в лісових масивах на великих територіях. Цього року лісомисливське господарство закупило мобільні системи фото і відеоспостереження “Сова”, якими вдалося охопити більше 60 відсотків території лісів. Це дозволяє виявляти тих, хто везе сюди сміття зі своїх дворів, а також браконьєрів чи інших правопорушників. Можливо, вірогідність того, що зафіксовані факти їхніх “подвигів” побачать люди, зупинить тих, хто планує вивезти чергову партію непотребу в ліс чи того, хто готує сокиру для вирубки лісу. 


 

P9070019.JPG

У Диканському ДП “Досвідне лісомисливське господарство” працює колектив, який з честю справляється з усіма поставленими завданнями. Непростою є робота лісничих, мисливствознавців, єгерів, потрібно мати міцні знання з профільних дисциплін, а також з біології, математики, комп’ютерної справи: приміром, облік деревини повністю автоматизований, він виключає втручання людського фактора. Більше сорока постійних працівників і така ж кількість – сезонних трудиться на підприємстві. Роботу людей гідно оцінюють, тож до професійного свята грамотами Полтавської обласної ради відзначені лісничий Іван Дяченко, головний бухгалтер Валентина Шаповал, грамотою Полтавської облдержадміністрації – лісничий Віктор Пасько, грамотою райдержадміністрації – мисливствознавець Сергій Бунін, грамотами Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства – бухгалтер Лілія Яковенко і охоронник Віталій Єрін.
 

P9100027.JPG

Аптека “Здравниця” (ФОП Тарасова Т.П.) розпочала свою роботу у Диканьці менше року тому. Фармацевт Марія Костюк та завідуюча аптекою Віта Миць (на фото) переконані, що головне у роботі – уважне, доброзичливе ставлення до відвідувачів. Цим правилом і керуються щодня, стрічаючи покупців привітною усмішкою.
Фото Світлани Глушко.

bottom of page