top of page

Диканська районна державна адміністрація
Полтавської області
Розпорядження голови районної державної адміністрації
25.04.2016 р.                                                               №58


Зареєстроване в Диканському районному управлінні юстиції 29 квітня 2016 р. за №8/251


Про надання пільг і житлових субсидій населенню на тверде паливо та скраплений газ у 2016 році 


Відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України, пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1763 “Про надання населенню субсидій готівкою для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №77 (із змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року №356 “Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам” (із змінами), розпорядження голови облдерж­адміністрації від 12 березня 2016 року №104 “Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом для надання пільг і житлових субсидій у 2016 році”, зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції в Полтавській області 21 березня 2016 року за №17/2256:
1. Надавати пільги на тверде паливо та рідке побутове паливо і скраплений газ в натуральному виразі або готівкою особам, які мають право на пільги та житлові субсидії відповідно до  законодавства.
2. Управлінню праці та соціального захисту населення райдерж­адміністрації (Фролова Л.Б.):
2.1. При наданні пільг на тверде паливо та рідке побутове паливо і скраплений газ готівкою застосовувати граничні показники вартості однієї тонни твердого палива та одного балона скрапленого газу, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 12 березня 2016 року №104 “Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом для надання пільг і житлових субсидій у 2016 році”, зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції в Полтавській області 21 березня 2016 року за №17/2256.
2.2. При наданні пільг на тверде та рідке пічне побутове паливо і скраплений балонний газ у натуральному виразі застосовувати натуральні норми, затверджені розпорядженням голови облдерж­адміністрації від 12 березня 2016 року №104 “Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом для надання пільг і житлових субсидій у 2016 році”, зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції в Полтавській області 21 березня 2016 року за №17/2256.
3. Юридичному відділу апарату райдержадміністрації 
(Прудка В.С.) забезпечити подання цього розпорядження на державну реєстрацію до районного управління юстиції та оприлюднення  його в засобах масової інформації.
4. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.


Голова районної державної адміністрації О.УС.

Соціальний захист

Допомога малозабезпеченим сім’ям
 

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – щомісячна допомога, яка надається таким родинам у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї. 
Як розрахувати розмір допомоги?
Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим, ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім’ї.
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з травня 2016 року встановлено у розмірах: 
– для працездатних осіб – 21% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1.05.2016 р. – 304,50 грн.);
– для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100% прожиткового мінімум для осіб, які втратили праце­здатність (з 1.05.2016 р.– 1130 грн.); 
– для дітей – 85% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з 1.05.2016 р. становить:
– для дітей віком до 6 років – 1043,80 грн.;
– для дітей віком від 6 до 18 років – 1301,35 грн.; 
– для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання) – 1232,50 грн.
При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20 %.
Крім того, розмір допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 500 грн.
Приклад розрахунку розміру допомоги: 
Сім’я складається з чотирьох осіб: двоє дітей віком 4 та 14 років, батько і мати. 
Батько отримує заробітну плату 2000 грн. на місяць, мати перебуває на обліку в центрі зайнятості та отримує допомогу по безробіттю – 860 грн. на місяць. Середньомісячний дохід сім’ї – 2860 грн.
Розрахунок рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім’ї:
– для матері та батька – 304,50 грн. на кожну особу;
– для дитини 4 років – 1043,80 грн. + 10 % = 1148,18 грн.;
– для дитини 14 років – 1301,35 грн. + 10% = 1431,49 грн.
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім’ї становить: 304,50 + 304,50 + 1148,18 + 1431,49 = 3188,67 грн.
Розмір допомоги становить:
3188,67 грн. – 2860 грн. = 328,67 грн. + 250 грн. (підвищення на дитину віком до 13 років) + 500 грн. (підвищення на дитину віком від 13 до 18 років) = 1078,67 грн. на місяць.
На який термін призначається допомога?
Призначення і виплату соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям здійснює управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення.
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям не призначається, коли:
– працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду згідно з медичним висновком лікарсько-консультативної комісії, не більш ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідом І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також особами, які досягли 80-річного віку);
– малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;
– у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратних метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму); 
За наявності таких обставин державна соціальна допомога може бути призначена на підставі рішень районних комісій, якщо: у складі сім’ї є інвалід; у сім’ї виховуються троє та більше дітей до 18 років (у разі навчання за денною формою навчання до 23 років); неможливість отримати будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї. 
Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї, яка звернулася за призначенням допомоги.
Звертаємо увагу! У разі, коли особами, які входять до складу сім’ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
При виникненні будь-яких питань щодо надання державних соціальних допомог детальну та вичерпну інформацію можна отримати по телефону “гарячої лінії” 9-13-48 або звернувшись особисто на адресу: смт Диканька, вул. Леніна, 117, кім. 2. 
Людмила ФРОЛОВА, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.


Голова районної державної адміністрації О.УС.

Опубліковано:  4 листопада 2016 р.

Про порядок призначення житлових субсидій 
у запитаннях і відповідях

Куди необхідно подавати документи на оформлення субсидії?
Документи для призначення житлової субсидії подаються в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарями – за місцем фактичного проживання). 
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи сільських і селищних рад.
Які документи надаються для призначення субсидії?
Для призначення субсидій громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає управлінню соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі –  за місцем проживання): 
– заяву про призначення житлової субсидії;
– декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.
Особи, які орендують або винаймають житло, додатково подають договір найму (оренди) житла.
У який термін після подачі заяви та декларації управліннями соціального захисту населення призначається субсидія?
Для призначення субсидії органи соціального захисту населення направляють запити та одержують інформацію від:
– усіх підприємств – надавачів житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами;
– Державної фіскальної служби – щодо отриманих доходів;
– Пенсійного фонду України – щодо суми пенсійних виплат.
Після отримання відповідної інформації органи соціального захисту населення опрацьовують документи та приймають рішення про призначення субсидії.
Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після надходження необхідної інформації та її співпадання з даними, поданими в заяві та декларації.
За результатами прийнятого рішення органами соціального захисту населення надається повідомлення про розмір призначеної субсидії.
На який термін призначається субсидія?
Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж 12 місяців. Розраховується окремо на неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
У разі встановлення рішенням органів місцевої влади дати початку (закінчення) опалювального періоду, що відрізняється від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія, проводиться перерахунок субсидії в межах установленого строку її призначення. Це стосується житлових будинків та квартир як із централізованим опаленням, так і з індивідуальним.
У разі подання заяви на призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального періоду субсидія призначається з початку такого періоду. 
Наприклад: опалювальний період розпочато з 17 жовтня, у разі подання заяви та декларації до 16 грудня субсидія буде розрахована з початку опалювального періоду (з 17 жовтня).
У разі подання заяви на призначення субсидії протягом трьох місяців з місяця підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги – субсидія призначається з місяця підвищення тарифів. 
Чи існують будь-які умови, за яких субсидія не призначається?
Субсидія не призначається у разі здійснення купівлі або оплати послуги (одноразово) протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.  
Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть призначати субсидії як виняток. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
Якщо є заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, чи може сім’я звернутися за призначенням житлової субсидії?
Наявна заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на право оформлення субсидії.
При цьому звертаємо увагу, що громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. 
Невикористана сума субсидії внаслідок економії споживання послуг може бути використана як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу на наступні розрахункові періоди.
Якщо в минулому році особа працювала та отримувала пенсію, але на цей час доходів, крім пенсії, не має, які доходи будуть враховані при розрахунку розміру субсидії?
Згідно з внесеними змінами до Порядку призначення субсидії (набрали чинності 21.09.2016 р.) у разі, коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. 
Чи враховується до доходу сім’ї вартість отриманої путівки на санаторно-курортне лікування? 
Інформацію про доходи сім’ї управління соціального захисту населення отримує, зокрема, шляхом направлення електрон­них запитів до Державної фіскальної служби України.
Так, дійсно, ще минулого року вартість путівки включалась до річного доходу громадян і впливала на розмір субсидії, але в поточному році внесено зміни, і відтепер вартість санаторно-курортного лікування ніяким чином не впливає на розмір субсидії. 
Для перегляду розміру субсидії громадянину потрібно звернутися до територіального управління соцзахисту та подати відповідну заяву і декларацію на отримання субсидії.
Чи призначається субсидія батькам-пенсіонерам, у помешканні яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці?
Субсидія призначається на підставі рішення комісії, яке приймається з урахуванням документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням,  довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку). За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.
Чи змінено норми використання природного газу на опалення в порівнянні з минулим опалювальним сезоном? 
Субсидія призначається у межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами. У минулому році при розрахунку призначення субсидії застосовувалась соціальна норма використання природного газу на опалення у розмірі 7,5 м3 на 1 м2 опалюваної площі.
З 30 квітня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 р. № 317 (набрала чинності 30 квітня 2016 року) дійсно змінено соціальну норму використання природного газу на опалення з 7,5 м3 до 5,9 м3 на 1м2 опалюваної площі на місяць. Ця норма застосовується в опалювальний період саме 2016-2017 років.
Управління праці і соцзахисту населення райдержадміністрації.

Опубліковано:  20 січня 2017 р.

Допомога на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким уносяться зміни до низки законів України, зокрема до статті 5 Закону України “Про психіатричну допомогу” в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним.
Цими змінами передбачено, що з 1 січня розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць (з 1.01.2017 р. – 1544 грн.; 1.05.2017 р.
 – 1624 грн.; 1.12.2017 р. – 1700 грн.).
Кому надається допомога
Допомога на догляд надається дієздатній особі (незалежно від факту роботи та отримання пенсії), яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.
Хто входить до складу сім’ї особи, яка звертається по призначення допомоги на догляд
До складу сім’ї особи, яка звертається по призначення допомоги на догляд, входять чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підо­пічні діти цих осіб, а також діти до досягнення ними 23 років, які навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання і не мають власних сімей, незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I чи II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їхньому утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів.
До складу сім’ї не входять особи, визнані інвалідами  I чи II групи внаслідок психічного розладу, які за висновком лікарської комісії медичного закладу потребують постійного стороннього догляду і не належать до зазначених членів сім’ї, та особи, які перебувають на повному державному утриманні.
Строк, протягом якого виплачується допомога
Зазначена допомога призначається на шість місяців і виплачується щомісяця.
У разі, коли особа, яка здійснює догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, – непрацюючий пенсіонер, їй призначається допомога на догляд на 12 місяців на підставі заяви та копії трудової книжки.
Допомога не призначається у разі перебування інваліда І чи ІІ групи внаслідок психічного  розладу на повному державному утриманні або стаціонарному лікуванні впродовж повного календарного місяця.
При виникненні будь-яких питань щодо надання державних соціальних допомог детальну та вичерпну інформацію можна отримати по телефону “гарячої лінії”: 9-13-48 
або звернувшись особисто на адресу: 
смт Диканька, вул. Незалежності, 117, к. 2. 
Людмила Фролова, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації. 

bottom of page