top of page
Опубліковано: 14 липня 2017 р..

Земля віддячує за працю і турботу

Обабіч шляху на Полтаву, за Перерубом, на пшеничному полі видніється свіжа стерня: на початку тижня це була незвична картина, бо жнива в нашому районі ще офіційно не стартували. Директор ТОВ НВП “Інтерагросервіс” Геннадій Головін ледь стримує посмішку: “То ми таким чином додали натхнення на роботу не тільки собі, а й всьому району. Не встигли комбайни виїхати з загінки, як обізвалися колеги: “Ти що, вже косиш?” Адже кожне господарство, так би мовити, – на низькому старті, день-два – і жнива йтимуть повним ходом”. На цьому 25-гектарному полі зробили пробний виїзд, намолотивши першу сотню тонн пшениці, прикинули врожайність: по 35 ц/га буде, але косити далі не стали – ще сирувате. “Цьогоріч високих врожаїв не очікуємо, погода внесла свої корективи як з осені, так і влітку, але й з голоду не помремо”, – впевнений Геннадій Анатолійович.

10 липня, на сильного Самсона, стасівчани почали косити ріпак, його 39-гектарну площу запланували впорати за два дні. Культура ця примхлива, потребує до себе особливої уваги й дотримання агротехніки. Сіють його в господарстві не щороку, а тільки тоді, коли дощі випадають з 15 серпня по 5 вересня, інакше всі зусилля будуть марними й урожаю не чекай. Минулого року ризикнули, посіяли, і поле віддячує за турботу: урожайність ріпаку – 30 ц/га. Старалися точно вгадати й строки збирання цієї найвразливішої культури, адже ледь рослина пересохне – стручки розкриваються, а насіння розлітається в усі боки. Після очищення на ЗАВі зерно відправляють на приймальні пункти, вартість цієї цінної технічної сировини достойна, вища, ніж на соняшник чи сою, отож отримані в цей час, ще до початку масового збирання урожаю, кошти допомагають покращити фінансовий стан господарства, виплатити зар­плату працівникам, купити необхідне для ремонту техніки і т. ін.
На збиранні ріпаку були задіяні два комбайнових екіпажі: Сергій Кошель зі своїм помічником Миколою Коліньком (студент, улітку допомагає збирати урожай у рідному селі) і Павло Олійник з молодим помічником Романом Книшем. Транспортували зерно на тік Володимир Тугай автомобілем КамАЗ і Володимир Драбинка – ЗІЛом.
У ТОВ НВП “Інтерагросервіс” до збирання підлягає 700 гектарів зернових, ось уже більше двох десятків літ тут не змінюється підхід до ведення землеробства, принцип "треба сіяти все, тоді якась культура обов’язково виручить в неврожайний рік" себе виправдовує. Не схвалює директор товариства Геннадій Головін “модного” нині методу, коли на полях росте тільки соняшник чи лише кукурудза або соя, тому стабільно сіють пшеницю, ячмінь, овес, цукровий буряк, традиційно приділяють увагу кукурудзі, є ділянки гібридизації качанистої. Бо коли підходити до землі по-господарськи, треба дбати про відновлення її родючості, а не витягати з неї всі сили за кілька років.
У гарячу пору збирання ранніх зернових надають допомогу, вирішують усі питання жнивного комплексу агрономічна служба, інженерно-технічні працівники, зокрема головний агроном Сергій Миколенко, інженери Анатолій Головін, Володимир Черниш, Борис Грипась, бригадир тракторної бригади Олексій Щедрін, завідуюча токовим господарством Тетяна Колінько, а механізатори, водії й усі, хто задіяний на жнивах, у цю пору не гають жодної хвилини, адже потрібно зібрати вирощене якнайшвидше й з найменшими втратами.
Світлана Воронянська.
На фото автора – на полі ріпаку під час збирання цієї культури (зліва направо): помічник комбайнера Роман Книш, комбайнери Сергій Кошель, Павло Олійник, водій Володимир Тугай, директор товариства Геннадій Головін, помічник комбайнера Микола Колінько, водій  Володимир Драбинка.

Відкриття дитячого майданчика

Минулої п’ятниці, 7 липня, за участю народного депутата України Олега Кулініча, голови райдерж­адміністрації Володимира Шкарбаня та сільського голови Валентини Калюш у селі Велика Рудка урочисто відкрили сучасний дитячий майданчик. Як зазначив Олег Кулініч, це – третій, але не останній майданчик у Диканському районі. Також він висловив побажання, щоб це місце стало улюбленим для дітвори, адже тут малеча зможе не лише бавитися, відпочивати, а й фізично розвиватися, спілкуватися. Також народний депутат України побажав дітям здоров’я, щасливого дитинства, а батькам – витримки й сил, щоб виховувати своїх синів і доньок – майбутнє держави. Олег Кулініч зазначив, що ця акція не є політичною піар-кампанією, це – продовження гарної традиції у виборчому окрузі, який він представляє у Верховній Раді, і що він завжди готовий підтримати добрі починання та прагнення до розвитку сільських населених пунктів.
– Сьогодні увага держави та місцевих керівників зосереджена на реформі медицини та освіти, також у полі зору перебувають ремонти доріг. У межах своєї компетенції я завжди допомагатиму там, де зможу, – прокоментував Олег Кулініч.
Голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань висловив вдячність за співпрацю Великорудківському сільському голові Валентині Калюш, громаді села.
Помічник народного депутата України Олега Кулініча Любов Лелюк подарувала дітям м’які іграшки.
На відкритті дитячого майданчика були присутні депутат районної ради Олександр Говтвяниця, перший заступник голови райдержадміністрації Зоя Присяжнюк, заступник голови райдержадміністрації Віктор Дудник. 
Прес-служба райдержадміністрації.

“Сильне покоління” попрацювало на благо нашого селища

Минулого тижня жителі Диканьки ходили трохи збентежені: якісь молоді люди наводили у селищі лад, при цьому грошей не просили, ніяких гучних гасел не виголошували, ні за що не агітували. А просто з усмішками і веселими жартами заходилися та й порядкували собі. Хто такі? Звідки взялися? Для чого оце все? 
Проте секрету аж ніякого немає. До Диканьки завітали волонтери молодіжного проекту “Сильне покоління”, який діє уже не перший рік і зібрав у своїх лавах небайдужу, активну молодь, котра бажає змінити суспільство, що її оточує, на краще. У Диканьку їх запросили Тетяна Цимбал і Павло Даніс, розповівши про наші “непорядки”. А координатор Анатолій Желік зустрів і показав фронт робіт. Чотирнадцять активістів з різних куточків України – Кременчука, Вінниці, Чернігівської області – приїхали до Диканьки і, засукавши рукава, розгорнули бурхливу діяльність. Першою на їхньому шляху стала обшарпана автобусна зупинка, що по вулиці Пушкіна. Її добряче обшкреб­ли, пофарбували, а місцева художниця Анжела Кравченко зголосилася ще й розмалювати. Невдовзі тут ще й буде встановлено табличку з назвою зупинки – “Парк Гоголя”. Далі взялися і за сам парк. Тут рівненьким рядочком стали яскраві та зручні лавочки зі спинками (у цьому їх підтримав селищний голова Валерій Товстій). А на вихідних для дітей 4-12 років організували розважальну програму “Хеппі ленд”, під час якої маленькі диканці вчилися бути ввічливими, доброзичливими і поважати батьків. Для молоді ж щовечора влаштовували кіносеанси під відкритим небом. 
Похвально, що під час роботи до волонтерів приєднувалися і місцеві жителі. Тільки більшість усе-таки проходила мимо і лише зацікавлено поглядала. Та не встигла ініціативна група поїхати, як після суботніх посиденьок на одній із лав залишилися “сліди” нічного бенкетування. Що ж це виходить, шановні диканці, у соцмережах ми всі такі правильні та хазяйновиті, а в дійсності недалеко відійшли від печерних пращурів?
На фото Тетяни Лазор: активісти “Сильного покоління” під час установлення лавочок у парку Гоголя.

bottom of page