top of page

Бузковий гай тiшив пiснями 
i змiстовним вiдпочинком

З настанням буйноцвітної весни, яка п‘янить своїми пахощами, у наш мальовничий диканський край приходить обласне свято “Пісні Бузкового гаю”.     
Цьогоріч його провели ми всі разом нашою диканською громадою 12 травня. Свято вдалося і було особливим. У засобах масової інформації заздалегідь поширювалась реклама, тому до нас прибуло, щоб узяти участь у ньому, багато майстрів народних промислів, самодіяльних і професійних артистів, закоханих в українську пісню, танок, підприємців (зокрема, що займаються громадським харчуванням, надають розважальні послуги на атракціонах для дітей). Кожному, хто цього дня завітав у зону відпочинку біля Пивоварських ставків, було на що подивитися. У містечку майстрів свою творчість демонстрували 118 майстрів ужиткового мистецтва.

 На сучасній центральній сцені, яку встановлюємо вже другий рік, майстерно дарували глядачам українське народне мистецтво самодіяльні артисти Диканського районного будинку культури, зразковий ансамбль танцю “Квітограй”, аматори Стасівського сільського будинку культури, хоровий колектив “Криниченька” управління профтехосвіти міста Полтави, дитячий танцювальний колектив Полтавської ЗОШ №19, вокально-танцювальний колектив “Забава” міста Решетилівка, учасники художньої самодіяльності Шишацького району та об’єднаної територіальної громади, Решетилівського, Зіньківського, Котелевського, Машівського, Карлівського, Полтавського районів, професійний ансамбль “Чураївна” з міста Полтави, професійні артисти з міста Кременчука, молодіжний гурт “Глорія” Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, суперфіналіст телепроекту “Квадрат успіху” Андрій Хмара. У вечірній час молодь розважали фіналісти телепроекту “Голос країни” кавер-гурт London HILL та завершувала розважальне дійство молодіжна дискотека. 
Протягом дня в різних локаціях звучали мелодійні пісні Бузкового гаю у виконанні самодіяльних артистів з Ландарів, Нелюбівки, Діброви, Надежди, Василівки, Байрака. У багатьох місцях працювали фотозони, де можна було зробити фото на згадку про Диканьку з гоголівськими героями, на фоні мальовничої природи. Організацію та втілення цієї частини свята взяли на себе сектор культури і туризму райдержадміністрації на чолі з його начальником Євгеном Онищенком та Диканський районний будинок культури під керівництвом Ганни Мадриги. Цікаві екскурсії по екологічних стежках та історичних місцях селища провели працівники регіонального ландшафтного парку “Диканський” на чолі з Іриною Черкаською та Диканського історико-краєзнавчого музею імені Дмитра Гармаша під керівництвом Надії Крюченко, Великобудищанського музею весілля, який очолює Оксана Трипольська. Катання на човнах по тихому плесу Пивоварського ставу забезпечували працівники регіонального ландшафтного парку “Диканський”. Висловлюю подяку всім працівникам закладів культури, керівникам та самодіяльним артистам як місцевим, так і гостям з інших міст та районів, РЛП “Диканський”.     
Слова вдячності хочу висловити підприємцям, які забезпечували харчування гостей свята смачними диканськими стравами. А який відпочинок на природі без смачного запашного шашлика! Про все це подбали приватні підприємці Світлана Кібальник, Ольга Бундур, В’ячеслав Жданов.    

Громадський порядок забезпечили працівники районного відділення національної поліції на чолі з підполковником поліції Андрієм Бєловим. Першу невідкладну медичну допомогу готові були надати лікарі Диканського центру первинної медико-санітарної допомоги під керівництвом Наталії Манич. За дотриманням пожежної безпеки слідкували рятувальники на чолі з Олександром Шамановим та Олегом Дудником. Дякую вам, шановні колеги, за професійний підхід при проведенні заходу. 
Усе це не було б таким успішним, якби не велика підготовча робота до проведення свята. Висловлюю щиру подяку за проведену роботу працівникам регіонального ландшафтного парку “Диканський”, відділу благоустрою Диканської селищної ради, ДП “Диканське досвідне лісомисливське господарство”,  Валерію Товстію, Диканському селищному голові, Віктору Паську, лісничому Диканського лісництва, Володимиру Ленцю, директору ТОВ “ДиканькаМлин”, Денису Сичуку, головному агроному ТОВ “Колос”, Олександру Явдощуку, керуючому Диканським РГП, приватному підприємцю В’ячеславу Жданову, працівникам Диканського навчально-виробничого комбінату, районного будинку дитячої та юнацької творчості, відділів освіти, сім’ї, молоді та спорту, агропромислового розвитку, секторів культури і туризму та економіки, управління соціального захисту населення, відділу реєстру виборців, апарату райдержадміністрації, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби в справах дітей, територіального центру обслуговування одиноких непрацездатних громадян, центру зайнятості. Дякую за належну підготовку до свята. Разом ми сила!
Володимир Шкарбань, голова райдержадміністрації.
Фото Валентини Діденко.

Опановуємо нові стандарти

3 травня учителі початкових класів Шишацького, Диканського, Миргородського районів та міста Миргород у рамках проведення тренінгів учителів, які у 2018-2019 н.р. будуть працювати за новим Державним стандартом початкової освіти, побували у двох закладах загальної середньої освіти м. Горішні Плавні: спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 імені В.О.Нижниченка з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу, яка пілотує проект нового Державного стандарту початкової загальної освіти у 2017-2018 навчальному році, та спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І.Бугаєвської.

Здатність до оновлення, відкритість новому – характерна ознака учителя Нової української школи. Відповідно інновації в освіті є закономірним явищем. Їх впровадження дозволяє вирішити суперечності між традиційними і неформальними підходами у здійсненні освітнього процесу.  
Нині стрімкі реформаторські рішення в освіті створили реальні умови для інноваційної діяльності в школі. Проголошено курс на “дитиноцентризм” на противагу “предметоцентризму”, трансформацію “знаннєвої” школи у школу “компетентнісну”, орієнтацію навчальних програм на результат, педагогіку партнерства, автономію вчителя, виховання на цінностях. 
Учасники заходу мали змогу познайомитись із матеріально-технічною базою закладів, побачити відкриті заняття із учнями перших класів, які працюють за освітніми проектами “Інтелект України”, “На крилах успіху”. Захід проходив у діловій та невимушеній атмосфері. Педагоги з користю провели час, дізнались багато цікавого та потрібного для себе щодо нових форм і методів роботи з першокласниками.
Світлана Нужна, методист Диканського РМК. 

bottom of page