top of page
Опубліковано: 8 грудня 2017 р..

На органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за благополуччя їх жителів, цими питаннями повсякчас переймаються голова депутатської комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, інвестицій, підприємництва та управління майном Геннадій Головін; голова депутатської комісії з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та природокористування Олександр Гавриленко; голова депутатської комісії з питань регламенту депутатської діяльності, законності і правопорядку та роботи органів місцевого самоврядування Ірина Богуш, голова районної ради Станіслав Муха, заступник голови районної ради Олександр Ус; голова депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту Тетяна Педик, голова депутатської комісії з питань будівництва, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики та житлово-комунального господарства Валерій Зеленський.

Працюємо в атмосфері довіри 
і відкритості

На фото Світлани Глушко: працівники Стасівської сільської ради – юрист Олексій Горулько, секретар сільської ради Юлія Михайленко, бухгалтер Людмила Кирнос, головний бухгалтер Світлана Смислова, землевпорядник Наталія Титаренко з сільським головою Сергієм Давиденком.

Добігає кінця 2017 рік. Яким він був для стасівської громади? 
Ми намагалися створити атмосферу довіри і відкритості, до співпраці залучали підприємства, що розташовані на території сільської ради, молодь, усіх жителів села.
Відбулося 10 сесій сільської  ради, на яких розглянуто понад 200 актуальних питань, 68 звернень щодо регулювання земельних відносин. Проведено 17 засідань виконавчого комітету, заслухано 76 питань. При виконавчому комітеті сільської ради постійно діють адміністративна та житлова комісії, опікунська рада та рада ветеранів.
Які ж проекти вдалося реалізувати? За кошти сільського бюджету проведений капітальний ремонт покрівлі (763271,65 грн.) та фасаду (450587,10 грн.) Стасівського сільського будинку культури; придбаний павільйон та облаштований міні-базар для торгівлі (70000 грн.); встановлено систему вуличного відеоспостереження (143623 грн.); для забезпечення чистоти і благоустрою населених пунктів сільської ради придбано трактор “Беларус-82.1” (535996 грн.).  
За підтримки місцевих підприємств та за активної участі молоді села було приведено до ладу стадіон: оновлено спортивний майданчик, облаштовано роздягальню для спортсменів.
Не залишився без уваги футбольний клуб “Старт”, для якого придбано 16 комплектів футбольної форми та 8 футбольних м’ячів (15250 грн.).
За участю працівників комунального підприємства та сільської ради відремонтовані і пофарбовані лавочки, паркани на території житлового фонду сільської ради; комунальниками та небайдужими мешканцями села проведено ремонт дороги від центру села до гаражів.
Завдяки тісній співпраці з районним центром зайнятості ми залучали на громадські роботи людей, які впорядковували території кладовищ, висаджували квіти, прибирали місця відпочинку та територію сільської ради.
Щоб були наші Стасі ще красивішими, впорядкованішими, додатково придбано та встановлено шість лавочок для відпочинку, тринадцять бетонних смітничок, розбито клумби, висаджено 100 кущів троянд, облаштовано тротуари; проведено поточний ремонт вуличного освітлення, встановлено 21 електричну лампу; виконано поточний ремонт доріг на суму 182296 грн. 
Дбаючи про енергозбереження, перевели на тверде паливо (із качанів кукурудзи) ДНЗ “Пролісок”, тож із початку опалювального сезону газу для опалення ДНЗ не використовуємо.  Придбали для дитсадка й електричний водонагрівач.
Протягом року на високому рівні була й співпраця Стасівського сільського та районного бюджетів, утілено такий важливий для розвитку інфраструктури села проект як ремонт Стасівської медамбулаторії.  
За результатами районного конкурсу “Населений пункт найкращого благоустрою” завдяки активній участі жителів села, які неодноразово організовували суботники, працівників комунального підприємства, робітників, направлених на громадські роботи з районного центру зайнятості, та працівників місцевих установ наша сільська рада зайняла ІІ місце. 
У рамках цієї ж акції протягом року було проведено грейдерування гори та пляжної зони біля річки Ворскла у с. Гавронці.
Усе це стало можливим завдяки депутатам, членам виконкому, жителям сільської ради, керівникам наших підприємств, яким небайдужа доля села. Сподіваюся, ми і надалі співпрацюватимемо на засадах партнерства, взаєморозуміння, підтримки та довіри.  
Звичайно, вирішувати всі проблеми, пов’язані з матеріальними затратами, сільській раді не завжди під силу. Нам допомагають ТОВ НВП “Інтерагросервіс” (гендиректор Геннадій Головін), ПрАТ “Полтавська птахофабика” (керівник Сергій Плахотя), ТОВ “Стасі Насіння” (директор Сергій Комар), підприємство “Агро-Органік” (керівник Андрій Гриценко), приватні підприємці. 
Попереду у нас безліч важливих справ, я не маю сумнівів, що будуть і здобутки, і перемоги. Нині напрацьовуємо пріоритетні завдання на 2018 рік.
Сергій Давиденко, Стасівський сільський голова. 

Чим живе балясненська громада

Попри всі економічні й політичні негаразди в державі намагаємося не тільки вистояти, а й розвиватися: ремонтувати дороги, об’єкти соціально-культурної сфери. У кінці листопада минулого року прийняли Програму соціально-економічного розвитку Балясненської сільської ради. Усі її пункти ми старалися виконати. Узимку ретельно розчищали дороги від снігу. З настанням весни роботи побільшало, адже необхідно було подбати про благоустрій. Усі жителі сіл Балясне, Марченки, Попівка на своїх садибах вигрібали, замітали, фарбували, наводили лад, а люди, які працювали на громадських роботах, за кошти місцевого бюджету насадили троянд та берізок, поприбирали на кладовищах, у парках, біля пам’ятних знаків.
У квітні розпочали ремонт доріг. Провели капітальний ремонт вул. В.Г.Решетченка, поточний – вулиць Побутової, Чкалова, Шкільної, Володі Сторчуна та Польової, витративши на це 1,6 млн. гривень.
Завдяки тому, що минулого року виграли грант в обласному конкурсі, цьогоріч зробили капітальний ремонт покрівлі Балясненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, витративши по 600 тисяч гривень з районного та обласного бюджетів, 290 тисяч гривень – з місцевого, 310 тис. грн. – залучених коштів (з Андріївської, Нелюбівської сільських рад, фермерських господарств, ТОВ “АФ ім. Довженка” та приватного підприємця Віталія Семка). 
За кошти місцевого бюджету в сільському будинку культури поміняли всі вікна на пластикові, своїми силами зробили й поточний ремонт у глядацькій залі. Закупили і встановили дві автобусні зупинки, доукомплектували дитячий майданчик. Для дошкільного навчального закладу закуплено пральну машину, холодильник, у садочку полагоджено каналізацію (протягом кількох років це було суттєвою проблемою). Завдяки допомозі ФГ “Ворскла” (голова Олександр Гавриленко) та ВП “Балясне” (директор Володимир Шаповал) було зроблено нову каналізаційну яму: ми закупили кільця, а названі сільгосппідприємства допомогли транспортом. З цими сільгоспформуваннями ми тісно співпрацюємо, вони ніколи не відмовляють у допомозі.
Звичайно ж, у нас багато проблем, це і вуличне освітлення, це і ставки та греблі, які руйнуються. Торік зруйнувалася гідроспоруда, і Новий ставок витік у балку Гараганка. Ремонту й надалі потребують ті ж таки дороги, опалення і дах у сільському Будинку культури та інше. У міру можливостей стараємося усе це робити.
Хочу подякувати всім депутатам та працівникам сільської ради, членам виконкому за їхню працю, небайдужість, за допомогу у вирішенні всіх питань, що стосуються соціально-економічного розвитку нашої сільської ради.
Любов Семко, Балясненський сільський голова.
На фото Валентини Діденко: депутати Балясненської сільської ради Ірина Безкоровайна, Тетяна Коваленко, Віталій Семко, Віра Жук, Вікторія Калініченко, Тетяна Пасічник з Балясненським сільським головою Любов’ю Семко (третя зліва).

Дбати про село, про людей та Україну в цілому

... Про діяльність депутатів і виконкому Водянобалківської сільради на чолі з сільським головою Валентином Яковенком можна не розпитувати: її видно неозброєним оком. Нове асфальтове покриття на кількох вулицях, красивий біло-синій фасад сільського Будинку культури, новенька бруківка... І цей список можна продовжувати й продовжувати.
Про свою роботу Валентин Яковенко звітує коротко і по-діловому: капітально відремонтовано чотири вулиці – Степову у Кратовій Говтві на суму 280 тис. грн, Лісову, Шкільну і Молодіжну у Водяній Балці на суму 250, 300 і 600 тис. грн. відповідно (роботи велися за схемою 50х50: половина коштів – з місцевого бюджету, інша половина – з обласного). 

Перекрито дах школи на суму 340 тис. грн. (50% – кошти місцевого бюджету, 50 – районного), у загальноосвітньому закладі поміняно всі вікна на нові металопластикові (цей ремонт обійшовся сільраді у 120 тис. грн.). У бібліотеку закуплено меблі на суму 20 тис. гривень, у дитячий садочок – на 3 тисячі. Обладнано два ігрових майданчики  – у Кратовій Говтві і Водяній Балці – на суму 100 тис. гривень. На водогоні замінено труби та водяний насос на суму 10 і 20 тис. гривень. 
Доповнює розповідь сільський депутат Галина Сінельник:
– Усі позитивні зміни у Водяній Балці та Кратовій Говтві – це результат колективної роботи сільського голови та активу села, депутатів і виконкому сільської ради, адже, як відомо, один у полі не воїн. Якщо депутат на своєму місці, це видно одразу.
За останні роки вигляд села змінився у кращий бік. Відремонтовано кілометри доріг, приємно пройтися бруківкою біля будинку культури і до пам’ятника воїнам, загиблим у Другій світовій війні. Тішить око сільський будинок культури, центр села, особливо адмінбудинок, потопає у квітах. Завдяки активній життєвій позиції голови ФГ “Трояни” Павла Трояна постала ошатна будівля храму, яка органічно вписалася в центр села. Завдяки депутатові Олександру Даладі жителі Кратової Говтви усе необхідне можуть придбати у відкритому ним і відремонтованому магазині. 
Будинок культури у Кратовій Говтві більше 10 років зяяв проваллям вікон, тепер його відремонтовано, є опалення, вирішується питання щодо ставки керівника закладу. Приємно, що фермери ніколи не стоять осторонь проблем окремо взятої людини чи усього села.
Щодо бюджетних коштів, то раз у квартал обов’язково заслуховуємо питання про їх використання. Уже затвердили план соціального розвитку села на 2018 рік, яким передбачено капітальний і ямковий ремонт доріг в обох селах, внутрішній ремонт сільського будинку культури. Хотілося б відзначити, що член виконкому, директор нашої школи Юрій Романинець зумів згуртувати трудовий колектив, зокрема учителів, на вирішення освітніх проблем – навчання, охоплення гарячим харчуванням тощо.   
Загальну картину життя громади допомагає створити член виконкому сільської ради Павло Троян:
– У нас регулярно на високому рівні проходять різні свята. Так, на Покрову відзначили День села, на якому віншували кращих людей Водяної Балки. Чудовим подарунком для односельців став виступ заслуженої артистки України Наталії Май та її доньок Олесі й Станіслави. І свято Івана Купала у нас щороку гарно проходить. Організувати такі масштабні заходи не так просто, але ми стараємося зробити все якнайкраще, щоб людям було приємно і цікаво.  
Для зручності приїжджих людей, виклику швидкої допомоги тощо у селі з’явилися покажчики вулиць. Аби фіксувати все, що робиться у селі, встановлено дві відеокамери. Завдяки цьому вдалося розкрити одне пограбування.  
Належним чином діє комунальне підприємство “Водограй”, ми стабільно забезпечені водою. Хтось скаже: вона не завжди якісна, дорого платити. Але раніше у Водяній Балці перебої із водою були по 2-3 місяці. І з вуличним освітленням усе гаразд: встановлено енергозбережні лампи, регулюється воно автоматично. Я колись працював керівником, тож знаю, як важко усе це дається.
Дитячий садочок, школа, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, бібліотека – усі заклади соцкультпобуту комп’ютеризовані, скрізь встановлено Інтернет, що значно полегшує й осучаснює роботу людей. А сільські вулиці відремонтовані не сяк-так, а капітально: згідно з виготовленим проектом, усіма стандартами, тож служитимуть не один десяток років.  
Нещодавно спільними стараннями спорудили церкву, цього року поставили гарні ковані ворота, у планах – огорожа навколо храму.
Не хочеться на свято говорити про проблеми, але ж вони є. Основна з них – це створення нових робочих місць. Закономірність: немає роботи в селі – мало молоді залишається. Водянобалківська школа має досить високий рейтинг у районі, її випускники закінчують виші, а повертатися нікуди. Хтось працює на “Солосі”, інші їздять у Диканьку чи Полтаву, але, як кажуть, не наїздишся. Хати в селі звільняються, їх одразу розкуповують, адже село має вигідне розташування. У Водяній Балці є все: газ, вода, нормальне автобусне сполучення. От якби на базі будівель, що колись прикрашали село, а тепер пустують, після невеликого ремонту відкрити філію якогось заводу чи фабрики! Це дало б селу друге життя. Можливо, знайдуться охочі розширити або відкрити свій бізнес у Водяній Балці чи Кратовій Говтві, з нашого боку буде цілковите сприяння у налагодженні роботи.
Багато селян тримають худобу, було б добре створити сільськогосподарський кооператив із заготівлі молока. Нам потрібні молоді, грамотні люди, які б не боялися братися до роботи. Це має бути малий і середній бізнес. І для них було б добре, і для села, і для України в цілому.   
Розмову вела Валентина Діденко.

На фото Валентини ДІДЕНКО: перший ряд – члени виконкому й депутати Водянобалківської сільської ради: земле­впорядник Наталія Мороховець, завідуюча ДНЗ “Дзіночок” Оксана Шило, соціальний робітник Ірина Самуйлик, учитель Галина Сінельник, секретар сільської ради Наталія Шило, директор СБК Зінаїда Григоренко, пенсіонер Любов Бондаренко, фельдшер АЗПСМ Наталія Михно, касир сільської ради Людмила Яковенко; другий ряд – працівник Солохівського проммайданчика Віталій Шило, тимчасово непрацюючий Геннадій Шило, голова фермерського господарства Павло Троян, механізатор ТОВ “Дружба” Сергій Уваров, приватний підприємець Олександр Далада, пенсіонер Іван Курило, Водянобалківський сільський голова Валентин Яковенко, електрик сільської ради Микола 
Дністрян, директор комунального підприємства “Водограй” Роман Скорик, директор Водянобалківської ЗОШ І-ІІІ ст. 
Юрій Романинець. 

Долає дорогу той, хто йде

Для Дібрівської сільської ради, як і для всіх сільрад нашого району, 2017 рік був досить успішним: бюжет не лише виконано, а й на 33 відсотки перевиконано. Отже, доходи надходили своєчасно, витрати здійснювалися так, щоб була користь для всієї громади, для всіх мешканців сіл. Звичайно, за рік-два неможливо охопити усього, що потребує оновлення чи заміни, але ж тільки той, хто йде, зможе здолати дорогу – такий закон життя. Зупинишся, опустиш руки, зневіришся в успіху – і вже нічого досягнути не зумієш. Як не важко буває, але колектив сільської ради накреслює першочергові плани і старається втілити в життя все намічене.

 Сільський голова Людмила Пащенко обіймає цю посаду два роки, але у колективі сільради вже чверть віку: працювала землевпорядником, секретарем. Досвідченими спеціалістами також є і бухгалтер Тетяна Кармазіна (тридцять вісім років стажу!), секретар сільради Галина Сторчун. Сумлінно виконує свої основні обов’язки робітник з благоустрою Наталія Кульбака, а також жінка успішно справляється з додатковими – вона відповідає за оформлення субсидій землякам. Касир Людмила Кривенко відповідальна за ведення військового обліку, стараються підтримувати, допомагають в усіх питаннях робітник з благоустрою Юрій Сердюк і водій Микола Водотика. На жаль, ось уже два роки колектив залишається недоукомплектованим: немає землевпорядника, не знаходиться людини, яка б могла працювати на цій посаді. А земельних питань зараз виникає чимало, до вже традиційних в останні роки додалися ті, що стосуються виділення земельних ділянок учасникам АТО. Таких ділянок виділено 24: забезпечено землею вісімнадцятьох жителів сільської ради, які воювали на сході країни, а також шістьох жителів селища та інших населених пунктів.
Активними і небайдужими є члени виконкому Тетяна Лапоног, Ганна Литвин, Михайло Негляд, Віктор Передерій, Надія Кокоза, відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків сільські депутати.
За рік, який вже добігає свого завершення, проводилися ремонтні роботи по вулицях Молодіжній, Новоселівській, Спеціалістів, Центральній на суму 236 тисяч гривень; в Діброві було обладнано дитячий ігровий майданчик: початок цій добрій справі поклав народний депутат України Олег Кулініч, а за кошти з сільського бюджету ще докупили і встановили обладнання майже на 59 тис. грн. Сільському закладу культури придбали музичну апаратуру, мультимедійний центр майже на 49 тис. грн., на нові поміняли двоє дверей у дитсадку “Золотий вулик” і клубі (13 тис. грн.), а також у приміщенні сільради (21 тис. грн.). Виділена субвенція у сумі 200 тис. грн. на ремонт покрівлі даху Дібрівської ЗОШ (половина суми уже перерахована). Виникла необхідність у комп’ютеризації роботи сільської ради, на це було виділено майже 25 тис. грн., на розвиток спорту в селі – 3 тис. грн., на придбання пожежних щитів і інвентарю для клубу, бібліотеки, дитсадка – 5,5 тис. грн., виготовлення паспорта водного об’єкта (місцевого ставу) – 11,7 тис. грн. Взяли участь у проведенні Дня села в селі Дячкове, яке було організовано вперше. Усі присутні були задоволені чудовим відпочинком, цікавим спілкуванням, а ще подивилися концертну програму, посмакували смачною ухою, яку зварив Михайло Негляд (наш активний член виконкому) і пловом, звареним Оленою Негрієнко, колишнім депутатом сільради, вправною кухаркою. Виділялися кошти на проведення свят до Дня Перемоги, на Івана Купала, Дня козацтва, вечорів відпочинку до Дня закоханих, Тетяниного дня, Нового року та інших, не забувають воїнів АТО, людей похилого віку (за кошти сільського бюджету цьогоріч був проведений захід). Серед тих, хто вже має за плечима чимало прожитих років, Володимир Харь, Парасковія Єфіменко, Марія Демченко, Катерина Мошенець, Лідія Стискун, їхній вклад у спільну справу становлення і розбудови сіл є значним.
Почалася зима, отож скоро може постати проблема розчищення снігових заметів, на щастя, по селах Дібрівської сільської ради вулиці чистяться вчасно і якісно, цьому приділяють належну увагу у ТОВ “АФ ім. Довженка”, за потреби звертаються й до керівництва ПСП “ГлобалАгроІнвест”, вдячні сільгосптовариствам, які не відмовляють у вирішенні проблемних питань. От якби ще й дороги районного, обласного підпорядкування ремонтувалися вчасно, адже деякі з них дуже розбиті, мають чимало ям.
Усі вулиці сіл освітлюються, тут дбають про чистоту, за потреби підремонтовують пам’ятні знаки, планується поміняти огорожу навколо пам’ятника полеглим воїнам. Також планують провести поточні ремонти у приміщеннях сільради, клубу, бібліотеки й дитсадка, закупити для маленьких вихованців “Золотого вулика” меблі.
Наступного року планують взятися за об’ємний (попередня вартість – мільйон гривень) проект: реконструкцію системи водовідведення по селу Діброва. На виготовлення проектної документації на ці роботи потрібно 58 тис. грн. Будуть прокладені нові каналізаційні труби і спеціальні баки, адже ремонтувати стару систему вже недоцільно, вона відпрацювала свій ресурс. 
Світлана Воронянська. Фото автора.

На фото Світлани Воронянський: водій Микола Водотика, робітник з благоустрою Наталія Кульбака, сільський голова Людмила Пащенко, бухгалтер Тетяна Кармазіна, секретар сільради Галина Сторчун.

“Де перебуває більше людей, туди й більше коштів направляємо”, – принципом своєї роботи ділиться Петро-Давидівський сільський голова Микола Мацко. От і взялися за такі об’єкти як фельдшерсько-акушерський пункт, школу й дитсадок, адже до ФАПу приходять люди, яким потрібна допомога медиків, а наймолодші жителі села щодня поспішають до Петро-Давидівської філії Диканського навчально-виховного комплексу імені М.В.Гоголя і дитсадочка.
Роботи на об’єктах соціальної сфери села ведуться на умові спільного співфінансування з місцевого і районного бюджетів: 50/50 відсотків. 

У полі зору – найважливіші об’єкти

На ФАПі перекрили дах, утеплили фасад, пофарбували його, нині тривають ремонтні роботи в приміщенні, які мають завершитися до Нового року.
У приміщенні школи-дитсадка реконструйовано систему опалення і встановлено новий економний опалювальний котел (60 тис. грн. 
власних коштів), на першому поверсі замінено вікна на металопластикові (майже 198 тис. грн.). Уже закуплено і до кінця грудня буде встановлено шість дверних блоків: на центральному вході, в спортзалі, на переходах з школи в дитсадок і з першого на другий поверх (виділена субвенція на 40 тис. грн.). Це дасть змогу ізолювати перший поверх від другого, який нині законсервований.
Відремонтовано внутрішній туалет для дошкільнят, утеплено стелю і стіни у спальній кімнаті, днями починається ремонт класної кімнати першокласників: утеплення стелі, заміна дверей та ін. Раніше було відремонтовано клас, який тепер відповідає всім вимогам проведення навчального процесу (сучасні парти, інтерактивна дошка). Провести такий ремонт допомагали спонсори. Із запланованих робіт по філії Диканського навчально-виховного комплексу імені М.В.Гоголя на наступний рік залишиться відремонтувати один клас і коридор.
У школу за кошти сільського бюджету придбали проектор за 9820 грн. і за 2400 грн. екран проекцій, принтер 
(3432 грн.), на матеріали для ремонту, умивальник, дзеркало, вікна, двері міжкімнатні витрачено більше 17 тис. грн.
Проведено ямковий ремонт вулиць Шкільна (199554 грн.), Огородня (55521 грн.), частково (роботам завадили дощі) – Садова 
(199392 грн.), Дружби (7962 грн). По Жаданах освоїти виділені кошти за доброї погоди не вдалося, отож роботи перенесені на весну. Парканом огороджено два парки (76992 грн.), придбано дорожні знаки на 6481 гривень. 
По Петро-Давидівці у кінці вересня встановлено шість камер відеонагляду (на суму 65210 грн.), практично все село тепер перебуває під постійним контролем, що стримує зловмисників і хуліганів. Уже був випадок, коли п’яний чоловік пошкодив паркан і не визнавав своєї вини, але після демонстрації “кінокадрів” з його особою йому все ж довелося відновлювати усе за власний рахунок. 
У парку біля магазину весною буде облаштовано зону відпочинку: доріжки викладено плиткою “старе місто”, уже закуплені (39520 грн.) 
й чекають свого часу сучасні паркові ліхтарі, а депутат районної ради В’ячеслав Лоза на Дні села пообіцяв закупити й подарувати громаді альтанку. Тут зможе проводити час і спілкуватися молодь, у суботу, коли в селі базарний день, буде можливість перепочити усім охочим.
Депутатський корпус складається з 12 осіб, переважна більшість є активними, небайдужими до проблем громади людьми, усі питання життєдіяльності сільради вдається вирішувати колегіально. Показують приклад принциповості, відповідальності члени виконкому Микола Мотрій, Олександр Царицин, Галина Невідома, Микола Пругло, Тетяна Родіонова, Галина Ковальчук, одним з найдосвідченіших сільських голів району є Микола Мацко, якому люди довіряють очолювати громаду вже не вперше. За кілька днів відзначатиме тридцятиріччя роботи в колективі касир Валентина Злидар, її цінують за надійність і безвідмовність. Не так давно працює на посаді землевпорядника Оксана Ворман, але вже добре себе зарекомендувала. 
Сільський бюджет поповнився за минулий рік, оскільки після зміни власників ТОВ “Дружба” борги  по податках були погашені, ліквідовано затримку за виплату паїв, зараз люди отримують зарплату і всі виплати регулярно, отож і податки в місцеву казну надходять регулярно. Місцеве сільгосп­підприємство допомагає у всіх справах.
Світлана Воронянська.
На фото автора: бухгалтер сільської ради Світлана Сулимка, продавець магазину Оксана Бородай, слюсар по газу Микола Каплун, сільський голова Микола Мацко, тракторист ТОВ “Дружба” Василь Мягкохліб, секретар сільської ради Галина Ковальчук, пенсіонерка, колишній землевпорядник сільської ради Любов Городніченко – активні депутати сільської ради.

bottom of page