top of page
Опубліковано: 11 травня 2018 р.

Згадаймо їхні світлі імена, 
хоча давно минула та війна

День Перемоги був і залишається чи не найбільшим, найсвятішим святом для кожного з нас. Дивимося на портрети своїх загиблих дідів, передчасно посивілих бабусь – солдатських вдів, і слізно дякуємо їм, що відстояли мир на землі, зберегли життя  своїх дітей, відбудували зруйновану країну.  
Офіційні заходи в Диканьці з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом розпочалися 8 травня, в День пам’яті та примирення, вшануванням загиблих – разом з Європою та світом. Зі сцени районного будинку культури було зачитано списки близько 700 жителів Диканської селищної ради, які не повернулися з фронтів війни, їхню світлу пам’ять присутні на заході керівники району, ветерани  АТО, представники громадськості селища вшанували хвилиною мовчання. Прозвучали скорботні пісні у виконанні народного самодіяльного ансамблю “Диканчанка” та солістки РБК Аліни Домненко. До підніжжя монумента Слави покладено квіти.
А 9 травня під звуки духового оркестру відбулася традиційна урочиста хода центром селища. Колону очолили воїни-афганці та ветерани АТО, на жаль, ветеранів Другої світової війни залишилися одиниці, і вони вже не в змозі прийти на урочистості. У скорботі схилили голови перед братською могилою жертв фашизму у парку Гоголя і пам’ятним знаком на місці розстрілу і поховання мирних громадян, партизанів і військовополонених над Дзюбиним яром, поклали квіти. 
На площі Слави відбувся мітинг до Дня Перемоги. До диканців з вітальними промовами звернулися голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань, голова районної ради Станіслав Муха, Диканський селищний голова Валерій Товстій, військовий комісар райвійськкомату Олексій Каланій, дякуючи старшому поколінню за перемогу і закликаючи всіх присутніх ніколи не забувати, якою дорогою ціною вона дісталася.
Солдатам Другої світової війни та захисникам України на Донбасі було присвячено хвилину мовчання. До підніжжяя пам’ятного знака воїнам Другої світової війни, Вічного вогню, стели з іменами загиблих та пам’ятного знака Героям Небесної сотні лягло море квітів.   
Урочистості святу додали виступи учасників художньої самодіяльності районного будинку культури – народного ансамлю “Краянка” та соліста Максима Гергала, гурту “Первоцвіт”, квартету “Диканські парубки”. 
Цього ж дня у районному будинку культури відбувся святковий концерт.
Валентина Діденко.
Фото Світлани Глушко.

Напередодні професійного свята медичних сестер ми побували у колективах Диканської центральної лікарні та комунального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги у Диканському районі”. Поспілкувалися з представницями цієї благородної професії.
Глибокі медичні знання, милосердя, готовність співпереживати і допомагати – це якості, без яких неможливо стати хорошою медсестрою. Ними сповна володіють медсестра стоматологічного кабінету ЦРЛ Юлія Табальчук (на фото ліворуч) та медсестра хірургічного кабінету ЦРЛ Ольга Токар (на фото посере­дині). Юлія Табальчук має 21 рік стажу, Ольга Токар – 15. Обидві залюблені у свою роботу, мають вищі категорії. Не уявляють, що колись могли обрати іншу стежину.
Заслуженим авторитетом користується і медична сестра Диканської АЗПСМ Ганна Муха (на фото праворуч). Її трудовий шлях розпочався у 1999 році після закінчення Полтавського медучилища. Вже 10 років працює вона в оглядовому кабінеті. Свою надзвичайно відповідальну роботу знає і любить, щиро переживає, що інколи жінки не усвідомлюють важливості своєчасних онкооглядів. Уважна, привітна, тактовна, хороший спеціаліст. 
Колективи медсестер ЦРЛ та ЦПССД дружні, висококваліфіковані, старанні, тож і покладені на них обов’язки виконують на відмінно.
Фото Світлани Глушко. 
На фото вгорі – старша медсестра Диканської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Олена Зливко,  медсестри Диканської АЗПСМ Ніна Пікуленко, Лариса Яковенко, Віта Городницька, Ольга Дейнека, Олена Гомон, Катерина Яременко, Марина Кальник.  

Стасі відзначили свято села

Традиційно у перші травневі дні, на Юрія, Стасі відзначають свято села.
Зранку парафіяни поспішили на Божественну літургію до Свято-Георгіївського храму, у якій взяли участь священнослужителі з Диканського та Шишацького районів. 
Того ж дня настоятель Свято-Георгіївської церкви с. Стасі прото­ієрей Богдан Іваник разом зі священиками Диканського та Шишацького благочиння провів освячення Стасівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Нещодавно тут проведено капітальний ремонт. Роботи виконувало приватне підприємство “Ясень буд” (керівник Сергій Бабій). Тепер цей заклад відповідає всім вимогам сьогодення.
Цікава програма розгорнулася на стадіоні. Тут змагалися юні місцеві футболісти (тренер Олександр Згурський), відбулася й дружня зустріч ветеранів футболу сіл Стасі та Тахтаулове. 
Чимало вболівальників зібрав І турнір з греко-римської боротьби пам’яті Григорія Куща. Учасників та жителів села привітали голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань, голова районної ради Станіслав Муха, сільський голова Сергій Давиденко (на фото вгорі праворуч).
Свої вміння демонстрували вихованці секції греко-римської боротьби (тренер Сергій Солонар).
Завітав на свято і благодійний фонд “Вітер перемін” (керівник Владислав Панасенко) з показовими виступами з кінноспортивного джигітування.
Змістовний концерт підготували учасники художньої самодіяльності Стасівського будинку культури.
А ще – “Козацькі розваги”, у яких силою й кмітливістю мірялися учні місцевої школи та молодь села, велопробіг Стасями, виступ колективу барабанщиків та багато іншого – все це лишило чимало хороших вражень у стасівчан та всіх, хто того дня долучився до відзначення свята села.
Грамотами райдержадміністрації та районної ради за сумлінну працю та з нагоди Дня села відзначені землевпорядник Стасівської сільської ради Наталія Титаренко та працівник з благоустрою Тетяна Бабанська.
Наш кор. 

bottom of page