top of page
Опубліковано:  13 вересня 2019 р.
P9070053.JPG

Вертаюсь додому, де щира розмова, 
там тихий і милий мій рай

P9070130.JPG
P9070081.JPG

– Чим далі закидає доля, тим ріднішим стає село. Тут – вода у криниці найсмачніша, небо найвище, луки наймальовничіші, люди найпривітніші і пісня найдзвінкіша, – так почав свій виступ на святі села у рідному Чернечому Яру Віктор Скрипник, нині житель Києва. 
І як заперечити, коли щороку цього дня злітаються до отчого краю його сини й дочки, щоб хоч на мить повернутися в юність, вдихнути цілющого повітря, настояного на чебрецях, пірнути в атмосферу затишку і щирості, поспілкуватися з рідними і знайомими. 

P9070061.JPG
P9070001.JPG
P9070033.JPG
P9070102.JPG
P9070088.JPG

Ось і минулої суботи з далеких і близьких доріг поспішили на свято Любов Олефір, яка нині мешкає в Італії, Григорій Титаренко Олександра Дащенко, Алла Моміт, Володимир Гордівський з Полтави, Ніна Тютюнник з Диканьки і т.д.
Не кликали чернечеярці іменитих артистів, а ретельно готувалися й укотре довели: їхню благодатну землю не обділив Бог талантами. Тут зуміли не лише зберегти приміщення сільского клубу-філіалу, а й наповнити його змістовним дозвіллям, про це щоденні турботи завідуючої Чернечеярським сільським клубом-філіалом Галини Заєць. На сцені і зовсім юні артисти – другокласниці Катя Беззубець, Оля Дрок, Поліна Стовпник, і вже досвідчені співучі “Чернечеярські маківки”. Щиро стрічав зал пісні і танці  дівочого гурту “Ромашечки”, полонила художнім читанням та чарівним співом переселенка Каріна Лисакова, затамувавши подих, слухали талановиту вокалістку, студентку Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка Дашу Фисуненко, гаряче аплодували самобутньому фольклорному ансамблю “Берегиня” Великобудищанського музею весілля на чолі з Оксаною Трипольською. У кожній ноті, у кожному слові, які лунали зі сцени, скільки любові і тепла, що дві години програми збігли однією миттю. 
Чернечий Яр не лише природою своєю та історією цікавою славиться, а й людьми працьовитими, небайдужими до рідного краю, розвиненими промисловістю та підприємництвом. Це підкреслювали, вітаючи присутніх зі святом села, гості – голова районної державної адміністрації Володимир Шкарбань, начальник Диканського відділення ПМДПІ Ольга Селецька, –  та вірні його сини й доньки – перший заступник голови районної державної адміністрації Зоя Присяжнюк, краєзнавець, який нині працює над книгою про історію Чернечого Яру, Григорій Титаренко, патріоти рідної землі Ніна Тютюнник та Софія Кравченко, Віктор Скрипник, якому доручили й коровай краяти.
Щирі вітання й оплески звучали того дня на адресу найстаршої жительки, 93-річної Марії Павлівни Корнієнко, вона була присутня у залі, уважно вслухалася у кожне слово, раділа нагоді побувати на такому велелюдному дійстві. Завітав на свято і наймолодший чернечеярець Марат Довгань. А в Світлани Марченко – двір найкращий, у Зої Присяжнюк – подвір’я найквітучіше. Про кожного зі щирістю й теплом говорила Великобудищанський сільський голова Христина Покутня і зичила чернечеярцям многая літ при здоров’ї і злагоді в родинах. Вели програму Ірина Тютюнник та Альона Северин.
Велику організаторську роботу сільського голови відзначив голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань. Дякували Христині Покутній і учасники художньої самодіяльності за повсякчасну підтримку. Цьогоріч завдяки сільській раді, землякам Олегу Карасю та Юрію Кучеруку вдалося підремонтувати будинок культури, придбати нове сценічне вбрання. Головний спонсор свята – теж сільська рада, руку допомоги подали і підприємство “Укр-
продснекгруп”, колектив дитсадка “Фіалка”, небайдужі земляки Андрій Третяк, Ігор Чаус, Олексій Іванченко, Роман Шостак, Іван Крига. Олександр Коломієць подбав про відеопрезентацію, яка супроводжувала всю програму. 
Ось так разом і подарували землякам незабутнє свято, яке ще довго зігріватиме душу і додаватиме снаги.
Світлана Глушко. 
Фото автора. 

bottom of page