Опубліковано: 1 червня 2018 р..
Хмари голубі у небі тануть,
Зоряні дощі в долоні б’ють,
Вже випускники дорослі стали,
На урок останній раз ідуть
Минулої п’ятниці у 12 навчальних закладах району для 1767 учнів урочисто продзвенів останній дзвоник. На святкових лінійках, звичайно, найбільше уваги – випускникам. Цьогоріч Диканщина благословила у доросле життя 82 одинадцятикласників. Стежину самостійного життя обере і частина з 166 дев’ятикласників. Гідною зміною у шкільних родинах своїм старшим товаришам обіцяли бути першокласники, їх нині у районі 191.
Тож у добру путь, випускники, а всім іншим школярам – змістовних і веселих канікул.
На фото Світлани ГЛУШКО: свято останнього дзвінка у Диканському навчально-виховному комплексі імені М.В.Гоголя.
Громада вимагає гласності і дієвості
Ініціативна група територіальної громади Диканьки у складі Сергія Троневського, Сергія Чередника, Андрія Булави, Сергія Бондаря та Віталія Тургелі запросила до розмови селищного голову та депутатів, щоб обговорити питання забезпечення життєдіяльності селища та створення об’єднаної територіальної громади. Таке зібрання відбулося минулої суботи на площі Незалежності, на нього прибули шість десятків диканців, на їхні питання відповідали селищний голова Валерій Товстій та депутат селищної ради Тамара Шульга.
А громаду цікавить: чому вночі не освітлюються вулиці Диканьки та припиняється водопостачання, чи правда, що планується злиття Диканської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дитсадка "Сонечко", скільки коштів вкладено торік у ремонт доріг і скільки заплановано на нинішній, на яких вулицях цьогоріч вестимуться ремонти дорожнього покриття і чому така низька якість ремонтів, виконаних торік, чи планується облаштування парків, як зробити Диканьку привабливою для інвесторів, які реальні кроки зроблено у напрямку створення об’єднаної територіальної громади, над чим зараз працює селищна рада?
Активісти зазначали, що бракує інформації про роботу селищної ради, не відчувається активності депутатів в округах, що селищному голові слід періодично звітувати перед громадою, залучати її представників до вирішення спірних та проблемних питань.
Валерій Товстій висловив готовність до діалогу та співпраці, зазначивши, що всю інформацію щодо діяльності селищної ради, рішень сесій можна знайти на сайті, а також ознайомитися з документами безпосередньо у селищній раді, запросив до участі у роботі сесій.
Інтерв’ю з Валерієм Товстієм про проблеми, які найбільше хвилюють громаду, читайте в одному з наступних номерів "Трудової слави".
Світлана ГЛУШКО. Фото автора.
Любові й щастя весноцвіти – Великі Будища мої
У Великих Будищах уже склалася добра традиція на Трійцю всією сільською родиною відзначати День села. Цьогоріч свято приурочили ювілею єдиного в Україні музею весілля. І пройшло воно на надзвичайно високому рівні.
Десять років тому музей вперше відкрив свої двері для відвідувачів. Ініціатива директора Великобудищанського СБК Оксани Трипольської про його створення тоді знайшла підтримку у сільського голови Христини Покутньої та земляків, які охоче ділилися своїми сімейними реліквіями, що стали унікальними експонатами музею. Уже в перші роки своєї роботи музей приймав по 2-3 тисячі екскурсантів, минулого ж року його відвідали 8 тисяч гостей з усіх куточків України. Чимало пар свою щасливу родинну дорогу розпочали з реєстрації свого шлюбу саме тут. Цікаві історії про це повідала ведуча свята Ірина Тютюнник. Скажімо, Володимир та Ірина з Києва почули про диво-музей і зареєстрували свій шлюб саме тут таємно, а через кілька тижнів на весільній вечірці в Умані відкрили свою таємницю рідним, продемонструвавши їм неповторні відеокадри справжнісінького українського весілля. Сергій та Ольга – дніпряни. Ольга мріяла стати на весільний рушничок в українському вбранні, а її мама бачила свою доньку у білосніжній сучасній сукні. Музей весілля допоміг знайти компроміс. Юлія й Роман Олефіри одними з перших поєднали свої серця у 2008 році у новоствореному музеї. А про весілля Наталії та Віталія Крата саме завдяки музею знала вся Україна: канали "1+1" та СТБ якраз нагодилися робити репортаж. І ось ці пари на сцені – усміхнені, щасливі, з дітками.
Їх і всіх будищан зі святом привітала сільський голова Христина Покутня, настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Олександр Фіщук. Прибули до Великих Будищ і гості – голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань та його заступники Зоя Присяжнюк і Віктор Дудник, голова районної ради Станіслав Муха, завідувач сектору культури і туризму Євген Онищенко, депутат районної ради Валерій Зеленський, засновник ПАП “Диканське” Олександр Ващенко. Керівники району вручили грамоти директору Великобудищанського СБК Оксані Трипольській, бухгалтеру сільської ради Лідії Кулибабі, настоятелю Свято-Троїцького храму Олександру Фіщуку, учителям місцевої школи Наталії Савенко та Аллі Чумаченко. А Олександрові Ващенку доручили почесну місію – краяти коровай.
Віншували й одну з найстарших жительок села Галину Матвіївну Зубенко та наймолодшого будищанина Матвійка Пічку, вітали іменинників Сергія Острового, Єгора Юношева, Володимира Дащенка.
Цікава програма свята збігла непомітно, переповнений зал щиро аплодував місцевим “Чернечеярським маківкам”, вокально-інструментальному ансамблю “Доброшин”, вокально-театральному колективу Музею весілля, юним артистам дитячого садочка “Фіалка” та місцевої школи, гучним “браво” дякував за прекрасний виступ стасівському чоловічому гурту “Сокіл”.
А ще великобудищанську родину з Днем села прибули привітати народні артисти України Дмитро та Назарій Яремчуки, про такий подарунок для земляків подбав Олександр Ващенко. “Стожари”, “Зелен-гай”, “Слов’яночка” – зал дружно підхоплював знайомі мелодії, теплий прийом запав у душу й іменитим артистам, тож заспівали для будищан ще й на “біс”.
Свято продовжилося на стадіоні, де на сільську родину чекало чимало розваг.
Втілити всі задуми в організації свята Христині Покутній та її команді допомогли засновник ПАП “Диканське” Олександр Ващенко, директор ТОВ “Трістан” Володимир Хоменко, приватні підприємці Володимир Стрілець та Володимир Лебідь, цікаву фотопрезентацію підготувала Антоніна Трипольська.
Світлана Глушко. Фото автора.