top of page
Опубліковано: 14 грудня 2017 р..

На фото: внизу – секретар судового засідання Римма Скрипник, прибиральник службових приміщень Лідія Яковенко, секретар судового засідання Вікторія Звягольська, керівник апарату Дмитро Обрізан, секретар судового засідання Наталія Бурлига, секретар суду Альона Федотченко, помічник судді Лілія Цихоцька; вгорі –  помічник судді Сергій Федотченко, старший судовий розпорядник Сергій Кішінець, консультант суду (по роботі з персоналом) Любов Маслій,  судовий розпорядник Михайло Калюжний, головний спеціаліст з інформаційних технологій Євген Роман.
Фото Світлани Воронянської.

PC070012.JPG

Приймальне відділення ЦРЛ розпочало роботу

PC120004.JPG
PC120013.JPG

“Будь-яка лікарня починається з приймального відділення, адже саме це відділення забезпечує централізацію прийому хворих”, – говорить головний лікар центральної районної лікарні Ілля Заіченко і запрошує оглянути щойно відремонтоване приміщення з відповідним оснащенням.
Десятого грудня приймальне відділення Диканської ЦРЛ розпочало свою роботу, воно розташоване у переході між терапевтичним та хірургічним корпусами, працює цілодобово і має всі умови для надання невідкладної допомоги. Саме сюди тепер хворих привозить швидка допомога, звертаються за необхідності люди самі чи їх привозять рідні. Вдень тут чергують медичні сестри, які нададуть необхідну допомогу чи викличуть до хворого лікаря необхідного профілю, при потребі госпіталізації оформлять документи й проведуть у відділення, а з 16.00  працює й черговий лікар. 
Ремонт виконано за кошти районного бюджету та спонсорів – ТОВ “Диканька­Млин” (Володимир Ленець), ТОВ “Інверт” (Лариса Пічкар), СТОВ “Андріївка” (Павло Мороз), ТМ “Гризуни” (Володимир Хоменко), Петро-Давидівської, Байрацької та Великорудківської сільських рад (Микола Мацко, Юрій Скляр, Валентина Калюш).
А Диканська селищна рада (Валерій Товстій) надала фінансову допомогу на ремонт і оснащення палати в хірургічному відділенні.  
Відкриття приймального відділення – це й один з кроків до підписання договору з Національною службою здоров’я України у рамках реформування галузі. До речі, незабаром на сесії районної ради розглядатимуть питання про реорганізацію ЦРЛ у комунальне некомерційне підприємство “Диканська лікарня планового лікування”.
На фото Світлани Глушко: зліва – старша медична сестра приймального відділення Людмила Жовновата оформляє документи хворого; вгорі – медичні сестри приймального відділення Ірина Коваленко, Світлана Гарус, Тетяна Кулик, Ірина Одинець.

Незвичайне захоплення

DSC02428.JPG
DSC02434.JPG

Багата талантами українська земля. Не є винятком і Стасівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Башкирцевої. Багато обдарованих дітей навчається в нашій школі. Більшість учнів відвідує різноманітні гуртки (вокальний, танцювальний, театральний, художній), спортивні секції (з волейболу, баскетболу, футболу, гірськолижного спорту, плавання, греко-римської боротьби). Дехто (за допомогою батьків) розкриває свої таланти самотужки: займається розведенням кактусів, складанням оригамі, вишиванням бісером. 
Та найбільше вражає всіх захоплення учня 5 класу Богдана Демочка. У трирічному віці його зацікавили медалі прадідуся, а з шести років він почав збирати старожитності: рушники, хустки, вишиті картини. Для цього в квартирі була відведена окрема кімната. Пізніше колекція Богдана поповнилася давнім хатнім начинням: рогачами, прядками, прасками, серпами, гасовими лампами та посудом. Дуже цікавила хлопчика і військова зброя, одяг та предмети Другої світової війни (патрони, гранати, каністри для палива, пістолети, портупеї тощо). 
Із часом зібраних речей ставало все більше, і тому домашня колекція була перенесена до гаража дідуся Анатолія Демочка. Проте колекціонування Богдана не припинялося. І директор школи Галина Бідна запропонувала йому відкрити кімнату в шкільному музеї. 
І ось цими грудневими днями відбулася презентація кімнати “Українська старожитність”. На відкритті були присутні учні, вчителі, працівники школи. Директор школи у своєму виступі нагадала про наших талановитих земляків: Марію Башкирцеву, Івана Непийпива, Василя Голуба і звернула увагу на те, що робота навчального закладу спрямована на розвиток обдарованих особистостей.
Богдан урочисто перерізав червону стрічку та із задоволенням провів чудову екскурсію в новому приміщенні. Він докладно розповів про кожен експонат: де був знайдений чи ким подарований. Присутні з великою цікавістю слухали юного екскурсовода,  і кожен відкривав для себе щось нове. 
На досягнутому Богдан не зупиняється і продовжує збір нових матеріалів. Такі учні є гордістю школи, села і всієї нашої неосяжної України. 
Світлана Житло, педагог-організатор Стасівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Башкирцевої.

Творча зустріч із Сергієм Хамходерою

PC100009.JPG

Зустрічі з цікавими людьми у житті кожного з нас залишають помітний слід, вносять яскраві барви в одноманітність повсякдення. Як-от творчий вечір нашого земляка Сергія Хамходери, який відбувся у понеділок в територіальному центрі соціального обслуговування. Сергій мешкає в Естонії, в місті Нарва, свого часу закінчив Ленінградський державний університет за фахом соціально-культурний сервіс і туризм, нині за родом основної діяльності – водій-далекобійник. Але, маючи від природи тонку вразливу душу, залишився вірним своїй малій батьківщині, за найменшої нагоди поспішає до мами Марії Миколаївни і до своїх земляків, з якими радий поділитися творчими набутками. Пише вірші, в яких звеличує Жінку й почуття до неї, природу, звертається й до історичної тематики. У його поезіях відчувається вплив “пленительного пушкинского стиха”, а поема “О рыцаре и любви маленькой девочки, которая продолжалась всю жизнь” (їх автор читав напам’ять!) просто зачарувала присутніх глибиною почуттів, романтичністю стилю й образів.
Своїми спогадами про хлопчину з власним поглядом на життя, який дещо іронічно і в той же час тонко сприймав навколишній світ, враженнями про нинішню творчість колишнього учня поділилися його вчителі Людмила Котляревська, Олексій Іванченко. Своє захоплення неординарною особистістю земляка і внутрішньою силою його творчості висловили Марія Петрова, Тетяна Біла. Диканці радили Сергієві Хамходері видати збірку віршів і поем, адже вони – самобутні й цікаві. 
Валентина Діденко.  
Фото Світлани Глушко.

bottom of page